Dobra gra to za mało na premierowe zwycięstwo w LM

Robert Radczak, BT | Utworzono: 2024-01-21 16:50
Dobra gra to za mało na premierowe zwycięstwo w LM - fot. zaglebie.lubin.pl

Mistrzynie Polski, które mają na koncie 43 ligowe zwycięstwa rzędu, po raz 11 stanęły przed szansą zdobycia pierwszych punktów w Lidze Mistrzyń. Ich dzisiejszymi rywalkami były mistrzynie i zdobywczynie Pucharu Francji. Metz Handball wygrał pierwsze starcie z lubiniankami we własnej hali 42:26 i był zdecydowanym faworytem niedzielnego rewanżu w stolicy polskiej miedzi.

Ale nadzieje w serca kibiców gospodyń wlewała nie tylko dobra postawa w krajowych rozgrywkach, ale także wcześniejsze, minimalnie przegrane starcia z ekipą z Metz. Te nadziej podgrzał dodatkowo pierwszy kwadrans meczu, w którym Zagłębie prowadziło różnicą 2 goli. W 15 min., po trafieniu Karoliny Kochaniak – Sali Miedziowe wygrywały 6:5, ale potem przez 9 minut nie potrafiły sforsować francuskiej obrony. W tym czasie zespół z Metz zdobył 5 goli z rzędu i do przerwy kontrolował przebieg wydarzeń na lubińskim parkiecie. I połowę Zagłębie przegrało 10:15, a po zmianie stron Francuzki dołożyły dwa kolejne trafienia. Wtedy jednak nastąpił zryw gospodyń, które poprawiły obronę i skuteczność rzutów, dzięki czemu w 43 min. przegrywały tylko 18:22. Niestety, niecelne rzuty w kolejnych minutach i brak odpowiedniej reakcji na ataki rywalek sprawiły, że w 48 min. zespół z Metz prowadził już 26:18 i w końcówce nie pozwolił rywalkom na wiele. Ostatecznie Zagłębie przegrało 24:30.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Metz Handball 24:30 (10:15)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Zima – Pankowska , Przywara, Górna 6, Drabik 1, Szarkowa 2, Milczarczyk, Michalak 2, Bujnochova, Kochaniak-Sala 4, Matieli 4, Jureńczyk, Milojević 4.

Metz: Depuiset - Grijseels 9, Valentini 3, Hansen 3, Golvet, Jorgensen 2, Brkic 2, Vinter 1, Mlamali 1, Jacques 3, Bouktit 2, Granier 2, Chambertin 2, Le Blevec, Sako.