Bez niespodzianki w Lubinie

Robert Radczak, BT | Utworzono: 2024-04-20 22:15 | Zmodyfikowano: 2024-04-20 22:15
Bez niespodzianki w Lubinie - fot. Maja Radczak

Jagiellonia od pierwszych minut dominowała na boisku, a swoją przewagę udokumentowała w 15 minucie golem Hansena, który strzałem z pola karnego zaskoczył Dioudisa. Po pół godzinie gry Zagłębie przejęło inicjatywę, a motorem napędowym akcji gospodarzy był Chodyna, który w końcówce I połowy trzykrotnie zagrywał piłkę przed bramkę rywali. Za każdym razem piłkarze lidera wychodzili z opresji obronną ręką, a najbliżej wyrównania był Kopacz, którego w 42 minucie dwa razy zablokował Alomerović.

Po zmianie stron Miedziowi ruszyli do zdecydowanych ataków, ale w 51 minucie obrońcy zablokowali strzał Chodyny, a po chwili bramkarz gości obronił strzał Kurminowskiego. Później białostoczanie oddalili grę od własnej bramki i szukali okazji do podwyższenia wyniku. Gra wyrównała się, a trener Fornalik zaczął wprowadzać na boisko ofensywnych piłkarzy. W 72 minucie w zamieszaniu przed bramką Jagiellonii znów zablokowany został Kurminowski, za to odpowiedź lidera była nokautująca. W roli głównej ponownie wystąpił Hansen, który w 74 minucie, po podaniu Pululu, strzałem z pola karnego umieścił piłkę w siatce Zagłębia. Gospodarze walczyli go końca i w 90 minucie Munoz strzelił głową kontaktowego gola, ale na odrobienie strat zabrakło im czasu.

KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kristoffer Hansen (15-głową), 0:2 Kristoffer Hansen (74), 1:2 Juan Munoz (90-głową).

Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Mateusz Grzybek.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 4 619.

KGHM Zagłębie Lubin: Sokratis Dioudis – Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Mateusz Grzybek – Kacper Chodyna (85. Damjan Bohar), Damian Dąbrowski, Marek Mróz (70. Juan Munoz), Tomasz Makowski, Tomasz Pieńko (61. Mateusz Wdowiak) - Dawid Kurminowski (85. Serhij Bułeca).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Jetmir Haliti, Bartłomiej Wdowik - Dominik Marczuk (75. Jakub Lewicki), Nene, Taras Romanczuk, Kristoffer Hansen (90+3. Tomasz Kupisz) - Jesus Imaz (90+3. Kaan Caliskaner), Afimico Pululu (82. Jarosław Kubicki).