Posadzą przy szkołach 300 drzew

Karolina Bieniek, BT | Utworzono: 2024-02-20 14:30 | Zmodyfikowano: 2024-02-20 15:44
Posadzą przy szkołach 300 drzew - fot. Karolina Bieniek
fot. Karolina Bieniek
Posadzą przy szkołach 300 drzew - 0
Posadzą przy szkołach 300 drzew - 1

- Oprócz tych działań edukacyjnych wspieramy działania ekologiczne, prozdrowotne. Teraz akcja sadzenia drzew, będzie to na terenie szkół będą mogli zasadzić to drzewo, nazwać, powiedzieć, że to ich drzewo i będą rosnąć razem z Legnicką Strefą. - mówi prezes LSSE Przemysław Bożek.

Pierwsze drzewa przy szkołach pojawią się już na wiosnę. Piotr Machoń dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie podkreśla, że zarówno uczniowie jak i dyrekcja szkoły ceni sobie współpracę w ramach klastra.

- Kolejna ciekawa inicjatywa rozszerzająca nasze wspólne działania pod patronatem klastra edukacyjnego. Oprócz tych wszystkich działań które skierowane są na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego teraz mamy kolejne działanie, które idzie ścieżką edukacji ekologicznej, dlatego nasza szkoła z chęcią przyłączy się do tej inicjatywy.

Akcja nie jest skierowana tylko do szkół. Do inicjatywy mogą dołączyć także firmy strefowe i zainteresowane samorządy. Drzewa zostaną posadzone już na wiosnę. W ramach działań ekologicznych LSSE zapowiada także posadzenie lasu na terenie parku przemysłowego Miękinia - Środa Śląska.

Poza nasadzeniami Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przewidziała też prelekcje ekologiczne dla uczniów.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.