Murale patriotyczne zastąpią niewybredne graffiti

Karolina Bieniek, JD | Utworzono: 2023-08-24 15:59 | Zmodyfikowano: 2023-08-24 16:00
Murale patriotyczne zastąpią niewybredne graffiti - fot. LSSE
fot. LSSE

Spółki podpisały dziś współpracę w ramach inicjatywy Przyjazna Przestrzeń Społeczna. Murale niebawem powstaną na obiektach w Legnicy, Głogowie, Polkowicach i Lubinie.

- Nie chodzi tylko o estetykę, ale także o edukację młodych ludzi i krzewienie pamięci o pięknej historii naszego narodu - mówił Przemysław Bożek, prezes LSSE:

"Często te stacje transformatorowe są popisane wulgaryzmami, niewybrednymi malunkami, więc wymyśliliśmy, że to będzie idealne rozwiązanie, czyli zagospodarowanie tych miejsc, ale chcemy do tego podejść profesjonalnie i też edukować młodych ludzi."

Murale powstaną na podstawie zwycięskich prac uczestników konkursu, który zorganizuje we wrześniu Dolnośląski Klaster Edukacyjny, działający w ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To akcja społeczna mająca na celu włączenie w cały proces młodzieży ze szkół Zagłębia Miedziowego.

- Na naszym terenie mamy ponad 62 tys. stacji średniego napięcia, z czego na wybranych obiektach realizowaliśmy już podobne projekty - mówi prezes firmy TAURON Dystrybucja, Radosław Pobol:

"W każdym mieście troszeczkę tych obiektów jest, więc na pewno Ci młodzi ludzie będą mieli co robić. Koszty tak naprawdę tego typu przedsięwzięcia nie są wielkie, a koszt społeczny jest dosyć spory, bo jeśli mamy zaszczepiać wśród młodzieży ten patriotyzm to trochę farby czy spray'u, to naprawdę nie jest wielki koszt."

W pierwszej kolejności odmalowane zostaną te najbardziej zaniedbane miejsca.

Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Tomek 2023-08-24 18:09:22 z adresu IP: (2a00:f41:702b:f1b8:0:x:x:x)
To jest śmieszne nie długo podpis będzie potrzebny na wydanie papieru toaletowego