Po blisko dwóch latach wyremontowano MDK w Bolesławcu

Piotr Słowiński, JD | Utworzono: 2024-04-01 13:11 | Zmodyfikowano: 2024-04-01 13:13
Po blisko dwóch latach wyremontowano MDK w Bolesławcu - fot. Powiat Bolesławiecki / Facebook
fot. Powiat Bolesławiecki / Facebook

W budynku znalazło się miejsce na pracownię ceramiczną z piecem. Pierwotnie miała to być wymiana prawie 100-letniej instalacji elektrycznej, ale... -okazało się, że do zrobienia jest więcej - mówi starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak. Wtedy okazało się, że do wymiany są tynki, stropy i wiele innych elementów...

"No i tak już po kolei zaczęliśmy wymieniać, tak żeby to była już jedna całość, żeby nie przez kilkanaście, a już kilkadziesiąt lat do takich prac remontowych, gruntownych nie wracać, no i wszystko się udało."

Dyrektor Dariusz Uściński ma nadzieję, że w piwnicach będzie kwitło życie koncertowe i będzie tam odpowiednia akustyka, a bolesławiecki starosta Tomasz Gabrysiak wierzy, że uda się tam wprowadzić wiele więcej niż koncerty młozieżowe:

"Dla nas to jest bardzo istotne, czy tutaj w ogóle możemy robić koncerty, czy tylko wystawy plastyczne. Te pomieszczenia, przyziemia piwnicy zostaną udostępnione i wyobrażam sobie, że tych aktywności będzie o wiele więcej."

Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu jest prowadzony przez powiat. Wybudowano w nim piec ceramiczny i przygotowano pracownię, Otwarcie uświetnił chór Klaver pod kierownictwem Marka Łętowskiego i wystawa zdjęć Stowarzyszenia Fotograficznego „Camera". Podczas prac zostały zachowane upamiętniające martyrologię Polaków po II wojnie światowej cele dawnego urzędu bezpieczeństwa, które zlokalizowane były w piwnicach budynku.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.