Porażka szczypiornistów Chrobrego na początek fazy play-off

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-04-08 07:28
Porażka szczypiornistów Chrobrego na początek fazy play-off - fot. chrobryhandball.pl

To gospodarze lepiej weszli w mecz i od początku prowadzili 1-2 trafieniami, kontrolując to, co działo się na boisku. Tempo nie porywało, ale też prowadzenie puławian nie było przekonujące. Chrobry potrzebował ponad 20 minut, żeby złapać swój rytm i zacząć rzucać więcej bramek niż Azoty. A kiedy już to się udało, to głogowianie przejęli kontrolę nad meczem, prowadząc w pewnych momentach nawet 4 trafieniami. Ta dobra passa trwała także długo po przerwie. Chrobry bezpiecznie prowadził i mecz toczył się bramka za bramkę. W ostatnich minutach meczu spadła jednak skuteczność głogowian, Azoty wyrównały, a później objęły prowadzenie. Bramka Matuszaka, rzucona na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem dała jednak remis i karne. W nich lepsi byli niestety gospodarze.

Azoty Puławy - KGHM Chrobry Głogów 32:32 (15:18), karne 4-3.

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1-0 dla Azotów. Drugie spotkanie rozegrane zostanie 14 kwietnia w Głogowie.

Najwięcej bramek: dla Azotów - Rafał Przybylski 6, Kelian Janikowski 5, Łukasz Gogola, Dawid Fedeńczak i Piotr Jarosiewicz po 4; dla Chrobrego - Wojciech Matuszak 6, Jędrzej Zieniewicz 5, Wojciech Dadej, Paweł Paterek i Bartosz Skiba po 4.