Bolesławiec doczeka się nowych mostów nad Bobrem

Piotr Słowiński, MC | Utworzono: 2024-04-12 16:52 | Zmodyfikowano: 2024-04-12 17:04
Bolesławiec doczeka się nowych mostów nad Bobrem - fot. UM Bolesławiec
fot. UM Bolesławiec

Przeprawę w ciągu drogi krajowej nr 94 wykona firma Himmel i Papesch Opole. Prace pochłoną 41 milionów złotych. -Mają być prowadzone tak, by komunikacyjnie nie odciąć Bolesławca od strony Zgorzelca, mówi prezydent miasta Piotr Roman. -Inwestor i wykonawca zapowiadają, że rozpoczną od budowy nowego mostu po stronie północnej, a później dopiero drugi most i dwa nowe ronda, które rozładują ruch po obu stronach rzeki.

Stary most w Bolesławcu zostanie rozebrany ze względu na zły stan techniczny i nienormatywne parametry. Stanie się to jednak dopiero, kiedy będzie już gotowy pierwszy z dwóch nowych mostów, na który zostanie przekierowany ruch. Później po północnej stronie zbudowany zostanie drugi, w wyniku czego powstaną równolegle dwa bliźniacze mosty. Na każdym z nowych mostów wykonana zostanie dwupasowa jezdnia oraz chodnik i droga rowerowa. Prace mają się zakończyć w 2026 roku. Magda Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu mówi, że zadanie jest naprawdę duże, ale ma być prowadzone tak by ruch był możliwy przez cały czas. -Na obu końcach przepraw mostowych wykonane zostaną ronda turbinowe, dodaje w rozmowie z Radiem Wrocław.

Ostatecznie GDDKiA w ubiegłym roku ogłosiła przetarg, do którego zgłosiło się 12 firm. Przedsiębiorstwo z Opola złożyło najniższą ofertę i zdobyło kontrakt.


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kloss2024-04-12 17:09:14 z adresu IP: (2a00:f41:704f:f412:0:x:x:x)
Trzeba było znowu tylu lat po wojnie, żeby nowy most wybudowali... Niemcy.