Spektrum światła w MWW

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-04-17 13:34 | Zmodyfikowano: 2024-04-17 13:36
Spektrum światła w MWW - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Spektrum światła / Ekspozycja na kolor to seria sensualnych interaktywnych scenografii w przestrzeni Samoobsługowego Muzeum oraz towarzyszący im program edukacyjny. W ramach kilkuletniego cyklu wspólnie badamy jakości kolejnych barw spektrum światła widzialnego. Każdy kolor charakteryzuje się inną częstotliwością i energią, których doświadczamy poprzez obecność w przestrzeni interaktywnej scenografii. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, do swobodnej, intuicyjnej zabawy.

Interaktywna scenografia Ekspozycja na kolor. Zielony to przestrzeń eksperymentalnego doświadczania koloru. Scenografia składa się z interaktywnych stref, które pozwolą Ci na spontaniczną eksplorację przestrzeni i doświadczenie koloru poprzez zmysły. Wejście w zieleń jest zaproszeniem do zatrzymania się, odprężenia i łagodnej regulacji układu nerwowego. Zanurz się w miękkim, kojącym krajobrazie i pozwól sobie na czułe otulenie ciała, oddech oraz
łagodnie uwalniające się emocje.

słowa klucze: akceptacja, wewnętrzny spokój, uzdrowienie, zaufanie, współczucie, otwartość, czułość

OCEAN MIŁOŚCI

Zatop spojrzenie w odcieniach zielonego krajobrazu i poczuj się jego częścią. Ocean miłości nie ma brzegu. Jesteś częścią boskiej kreacji, która codzienne na Ciebie patrzy. Zauważ to i odwdzięcz się rzeczywistości czułym spojrzeniem. Następnie przyjmij perspektywę kreatora, baw się ruchomymi obrazami i wpływaj na kształt rozlewającej się wkoło zieloności.

BLISKO SERCA

Matka Ziemia kocha całość stworzenia. Podążaj dotykiem za czułą pępowiną liany. Na jej końcu odnajdziesz bezbronną istotę. Przyłóż ją do serca. Potraktuj to jako zaproszenie do nawiązania kontaktu ze swoim wewnętrznym dzieckiem. Przytul siebie.

W OBJĘCIACH

Dziecko w ramionach matki, odczuwa wewnętrzny spokój i błogą jedność. Wprowadź się ponownie w ten stan zanurzając się w objęcia mchu i przykrywając się masywną dłonią. Odpręż się i poczuj kojące dociążenie oraz bezgraniczną akceptację. Pamiętaj: jesteś chciany/-a i jesteś przyjęta/-y.

CZUŁE SZEPTY

Czy zauważasz gdy mowa jest pełna miłości? Sposób w jaki wypowiadamy się jest ważny. Bez względu na niesioną treść, każde zdanie ma swoją wibrację. Na przekaz płynący z serca reagujemy rozluźnieniem. Poddaj się czułości płynącej z ciepła słów.

W JEDNOŚCI

Powietrze to element, który łączy nas wszystkich ze sobą. Posłuchaj prowadzonej medytacji. Czy wiesz, że oddech ma moc natychmiastowego regulowania układu nerwowego? Zaobserwuj zmiany w sposobie oddychania przy odczuwaniu różnych emocji. Zanurz się w nich wraz z powolnym, pogłębionym oddechem i pozwól na to, by płynęły przez Ciebie swobodnie. Wszyscy czujemy podobnie i w równym stopniu potrzebujemy ukojenia.

Autorki interaktywnych scenografii:

Patrycja Mastej – artystka wizualna, ilustratorka, projektantka wystaw interaktywnych, malarka. Adiunkta na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Od 2012 r.  związana z Muzeum Współczesnym Wrocław, inicjatorka i autorka wystaw interaktywnych z serii „Samoobsługowe Muzeum". Działa aktywnie na polu sztuki współczesnej i designu. Współlaureatka Nagrody Kulturalnej wARTo w 2009 r. za projekt „Interaktywny Plac Zabaw". Realizuje cyklicznie wystawy personalne w których bada procesy związane z pamięcią i świadomością ciała, wykorzystując metodę twórczą tancerzy Butoh.

Magdalena Skowrońska – psycholożka, historyczka sztuki, projektantka wystaw interaktywnych. W latach 2014–2017 kuratorka programu edukacyjnego w Muzeum Współczesnym Wrocław. W latach 2015–2017 współpracowała z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w roli wykładowcy na kierunku Mediacja Sztuki. Obecnie realizuje się, stale poszerzając swój warsztat umiejętności psychoterapeutycznych, ze szczególnym uwzględnieniem psychoterapii przez ciało, który wykorzystuje w sztuce, podczas warsztatów sensualnych oraz w pracy z klientami.

Projekt "Spektrum światła" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.