Derby dla Zagłębia. Miedziowe z szansą na dublet

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2024-05-04 07:15 | Zmodyfikowano: 2024-05-04 07:15
Derby dla Zagłębia. Miedziowe z szansą na dublet - fot. zaglebie.lubin.pl

Zespół z Lubina, który niedawno zapewnił sobie piąty w historii, a czwarty z rzędu tytuł mistrza Polski, bez większych kłopotów pokonał zwycięzcę tych rozgrywek z 2022 roku, czyli KPR Gminy Kobierzyce. Sam mecz półfinałowy nie był zbyt emocjonujący. Na początku oba zespoły grały dość statycznie, mało skutecznie, ale pod koniec pierwszej połowy lubinianki uzyskały kilkubramkową przewagę (10:7).

Kluczowym momentem były pierwsze minuty po przerwie. Zagłębie zagrało koncertowo, a piłkarki z Kobierzyc seryjnie marnowały doskonałe okazje. W ciągu 10 minut szczypiornistki KPR-u zdobyły zaledwie jednego gola, bowiem świetnie w bramce Miedziowych spisywała się Barbara Zima. To właśnie głównie za sprawą świetnej gry w defensywie lubinianki po 40 minutach prowadziły już 19:9 i mogły spokojnie kontrolować przebieg spotkania. MVP meczu została Patricia Mateili z Zagłębia.

W niedzielnym finale (godz. 14.45) zespół Bożeny Karkut zmierzy się w Kaliszu z MKS-em Lublin, który w drugiej parze pokonał pewnie Młyny Stoisław Koszalin 28:19.

KPR Gminy Kobierzyce – KGHM MKS Zagłębie Lubin 19:25 (8:13)

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk Saltaniuk, Chojnacka – Kucharska, Drażyk 1, Kocińska 1, Buklarewicz 7, Janas 1, Wiertelak 1, Kozioł, Ważna, Domagalska 3, Cygan 1, Despodovska 1, Smolinh 2, Melekesteva 1.

KGHM MKS Zagłębie: Zima 1, Maliczkiewicz – Promis, Pankowska, Grzyb, Przywara 2, Górna 4, Zych 1, Drabik 5, Szarkova, Milczarczyk, Michalak 3, Bujnochova 1, Machado Matieli 4, Jureńczyk 4, Milojević.