Derby dla Zagłębia Lubin. Świetny mecz Jakubowskiej

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2021-10-19 21:17

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, o czym świadczyć może nie tylko sam wynik 16:16, ale również i statystyki meczowe, które po obu stronach były niemal identyczne. W tej części spotkania kibice byli świadkami bardzo szybkiego tempa akcji i sporej ilości bramek.

W drugiej połowie zawodniczki wpisywały się na listę strzelców dużo rzadziej, co było też efektem lepszej gry w obronie. Defensywa, szczególnie po stronie Zagłębia była niemal nie do przejścia, lubinianki lepiej czytały grę w obronie i na kwadrans przed końcem prowadziły różnicą trzech bramek – 21:18. KPR do końca grał o korzystny wynik, ale Zagłębie ani przez chwilę nie myślało oddać inicjatywy rywalkom. W końcówce podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zachowały więcej zimnej krwi i to one cieszyły się z wygranej i trzech punktów.

KPR Gminy Kobierzyce – Zagłębie Lubin 24:27 (16:16)

Najwięcej bramek – dla KPR: Karolina Wicik 5, Małgorzata Buklarewicz, Mariola Wiertelak i Zuzanna Ważna po 4, Aleksandra Tomczyk, Alona Szupyk i Zorica Despodovska po 2; dla Zagłębia: Kinga Jakubowska 14, Adrianna Górna 4, Daria Zawistowska, Malwina Hartman i Patricia Matieli po 2.