Trefl pokonany. WKS nadal w grze o finał

PP/PAP/inf. prasowa | Utworzono: 2024-05-25 17:15 | Zmodyfikowano: 2024-05-25 17:15
Trefl pokonany. WKS nadal w grze o finał - fot. wks-slask.eu

Spotkanie w Hali Stulecia od samego początku było bardzo wyrównane. Z jednej strony nieźle radził sobie Jakub Nizioł, ale z drugiej niezawodny był Aaron Best. Blokami popisywał się Paul Scruggs, ale sopocianie nie do końca potrafili zatrzymać Śląsk. Ostatecznie dzięki trafieniu Hassaniego Gravetta po 10 minutach było 20:18 dla gospodarzy.

W drugiej kwarcie można było oglądać dobre fragmenty w wykonaniu Mikołaja Witlińskiego i Geoffreya Groselle’a, ale Trefl nadal nie potrafił zbudować większej przewagi. Po trójce Benedeka Varadiego goście mieli trzy punkty przewagi, ale miejscowi reagowali na to rzutami wolnymi Kulvietisa oraz Gravetta. Podobne trafienia Jakuba Schenka sprawiły jednak, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:36 dla sopocian.

W trzecią kwartę rewelacyjnie weszli wrocławianie, którzy m. in. dzięki trójkom Jakuba Nizioła oraz Daniela Gołębiowskiego byli już lepsi o dziewięć punktów. To nie był koniec. Po kolejnym trafieniu z dystansu Gołębiowskiego przewaga drużyny Miodraga Rajkovicia wzrosła do 12 punktów. Mimo odpowiedzi Jakuba Schenka oraz Austona Barnesa, przyjezdni nie byli w stanie odrabiać strat. Po zagraniu Dusana Mileticia po 30 minutach było 57:46.

Zespół trenera Żana Tabaka nie poddawał się w kolejnej części meczu, a po trójce Varadiego zbliżył się na zaledwie sześć punktów. Późniejszy rzut z dystansu Węgra zmniejszył straty do tylko trzech oczek. Na 46 sekund przed końcem po kolejnej trójce Jakuba Nizioła wrocławianie prowadzili jednak znów sześcioma punktami. Później świetną kontrą popisał się jeszcze Gołębiowski i ostatecznie Śląsk zwyciężył 76:70. WKS przegrywa w półfinale play-off już tylko 1-2.

Czwarty mecz zostanie rozegrany w poniedziałek o godz. 20.00 w Hali Orbita we Wrocławiu. W finale na lepszą drużynę z tej pary już czeka King Szczecin, który w półfinale pokonał 3-0 Spójnię Stargard.

Trzeci mecz półfinałowy: Śląsk Wrocław – Trefl Sopot 76:70 (20:18, 15:18, 22:10, 19:24)

Śląsk Wrocław: Jakub Nizioł 16, Daniel Gołębiowski 13, Dusan Miletic 10, Angel Nunez 9, Hassani Grevett 7, Marek Klassen 7, Saulius Kulvietis 4, Łukasz Kolenda 2, Mateusz Zębski 4, Arciom Parachouski 2, Aleksander Wiśniewski 2;

Trefl Sopot: Benedek Varadi 12, Jakub Schenk 11, Aaron Best 9, Paul Scruggs 9, Jarosław Zyskowski 8, Geoffrey Groselle 8, Mikołaj Witliński 6, Auston Barnes 5, Andy Van Vliet 2, Jakub Musiał 0.