Piłkarski Śląsk Wrocław z wicemistrzostwem Polski

Piotr Pietraszek, Jakub Dworzecki | Utworzono: 2024-05-25 17:30 | Zmodyfikowano: 2024-05-25 17:30
Piłkarski Śląsk Wrocław z wicemistrzostwem Polski - fot. Wojciech Klich

Mecz w Częstochowie rozpoczął się z 50-minutowym opóźnieniem z powodu złego stanu boiska po wcześniejszej ulewie. Gola dla Rakowa strzelił Ante Crnac (18'), a Śląsk odpowiedział trafieniami Erika Exposito (49') i Matiasa Nahuela z rzutu karnego (73'). Exposito zakończył sezon z 19 bramkami na koncie i - jako pierwszy zawodnik wrocławskiego klubu w historii - zdobył koronę króla strzelców Ekstraklasy.

Śląsk zagra w europejskiej Lidze Konferencji UEFA.

W niedzielę we wrocławskim Rynku planowana jest uroczysta feta z udziałem piłkarzy WKS-u. Początek o godz. 16.00 na Placu Gołębim.

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Ante Crnac (18), 1:1 Erik Exposito (49), 1:2 Matias Nahuel Leiva (75-karny).

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Fran Tudor, Bogdan Racovitan, Kamil Pestka (85. Matej Rodin) - Dawid Drachal (85. Jakub Myszor), Ben Lederman (71. Łukasz Zwoliński), Peter Barath (85. Giannis Papanikolaou), Jean Carlos Silva - Władysław Koczerhin, John Yeboah (71. Bartosz Nowak), Ante Crnac.

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Jehor Macenko, Simeon Petrow, Aleks Petkow, Łukasz Bejger (55. Mateusz Żukowski) - Piotr Samiec-Talar (90. Burak Ince), Patrick Olsen (64. Jakub Jezierski), Peter Pokorny, Petr Schwarz, Matias Nahuel Leiva - Erik Exposito.

Żółte kartki - Raków Częstochowa: Jean Carlos Silva, Peter Barath, Bogdan Racovitan, Jakub Myszor. Śląsk Wrocław: Aleks Petkow.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 5 400.

RELACJA:

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk Wrocław po raz czwarty w historii  wicemistrzem kraju!

90+3': Ostatnia szansa gospodarzy, Matej Rodin po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzela jednak niecelnie głową.

90+2: po kontrze Śląska Ince strzela tuż obok słupka, ale wcześniej Nahuel był na spalonym.

90':  Burak Ince zastępuje Piotra Samca-Talara.

82':  Przechwyt piłki i dalekie zagranie do Exposito, który próbował przelobować Kovacevicia.

78': Aleks Petkov (Śląsk Wrocław) i Bogdan Racovican (Raków Częstochowa) ukarani żółtymi kartkami za sprzeczkę.

74': Do rzutu karnego nie podchodzi Erik Exposito, a jego rodak Nahuel Leiva, który pewnie umieszcza piłkę w siatce. Jest 1:2!

73': Erik Exposito pada w polu karnym. Sędzia Szymon Marciniak wskazuje na wapno i mamy "jedenastkę".

71': Zmiana na boisku w Rakowie Częstochowa. Łukasz Zwoliński zmienia Bena Ledermana, a Bartosz Nowak wchodzi za Johna Yeboaha.

68': Nieudana próba Władysława Koczerhina z Rakowa Częstochowa. Strzał z prawej nogi zza pola karnego ląduje daleko w trybunach.

64': Z boiska schodzi Patrick Olsen. Pomocnika Trójkolorowych zmienia Jakub Jezierski.

55': Zmiana na boisku. Za zawodnika Śląska Wrocław, Łukasza Bejgera, wchodzi Mateusz Zukowski.

49': Po błędzie bramkarza Rakowa Częstochowa, który źle zagrywa do jednego z obrońców, piłkę przejął Erik Exposito. Hiszpan strzela z lewej nogi na bramkę Kovacevicia i jest już 1:1!

46': Piłkarze wrócili na boisko w Częstochowie.

45+2': Sędzia Szymon Marciniak odsyła piłkarzy na przerwę do szatni.

43': Péter Baráth (Raków Częstochowa) dostaje żółtą kartkę.

34': Rzut wolny z lewej strony boiska. Petr Schwarz próbował pokonać z ostrego kąta Vladana Kovacevicia, ale piłka ląduje poza boiskiem.

31': Jean Carlos (Raków Częstochowa) dostaje żółtą kartkę za faul na Yehorze Macence.

22': Nahuel Leiva strzela zza pola karnego, ale trafia w sam środek bramki Rakowa.

18': Gol! Ante Crnac znalazł się niepilnowany w polu karnym i dobija piłkę do pustej bramki. Raków Częstochowa prowadzi ze Śląskiem Wrocław 1:0.

18': Były zawodnik Śląska Wrocław, obecnie piłkarz Rakowa, John Yeboah, strzela lewą nogą ze środka pola karnego na bramkę Rafała Leszczyńskiego, ale golkiper nie daję się pokonać.

10': Sędziowie po interwencji VAR odgwizdują jednak spalonego i bramka zostaje anulowana.

6': Piłka po zamieszaniu w polu karnym trafia pod nogi Patricka Olsena, który staje oko w oko z bramkarzem gospodarzy i trafia do siatki.

1': Mecz rozpoczął się po prawie 50-minutowym opóźnieniu.

0': Spotkanie przez trudne warunki pogodowe jest opóźnione. Na boisku po obfitym deszczu pojawiły się sporych rozmiarów kałuże, które uniemożliwiają rozpoczęcie meczu.