Kajetan Szmyt został piłkarzem Zagłębia Lubin

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2024-06-21 18:02
Kajetan Szmyt został piłkarzem Zagłębia Lubin - fot. mat. prasowe zaglebie.com
fot. mat. prasowe zaglebie.com

Były młodzieżowy reprezentant Polski jest wychowankiem Warty Poznań, w której występował do zakończenia sezonu 2023/2024. W międzyczasie utalentowany zawodnik dwukrotnie trafił na wypożyczenie do Górnika Polkowice, a także do Nielby Wągrowiec. Debiutanckie spotkanie na najwyższym szczeblu ligowym w naszym kraju rozegrał w wieku 18 lat, we wrześniu 2020 roku. Łączny dorobek Kajetana na boiskach PKO BP Ekstraklasy to 84 mecze, w których skrzydłowy strzelił 10 goli i zanotował 9 ostatnich podań.

Nowy piłkarz Miedziowych na swoim koncie ma także 15 występów w reprezentacji Polski U-21, w której premierowe spotkanie zanotował pod wodzą trenera Michała Probierza. Z orzełkiem na piersi zdołał trzykrotnie trafić do bramki rywali.

Podpisana dziś umowa Kajetana Szmyta z naszym Klubem obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku.

- Kajetan Szmyt był naszym celem transferowym numer jeden w kontekście zastąpienia Kacpra Chodyny. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się szybko sfinalizować wszystkie kwestie związane z tym transferem. Uważam, że Kajetan jest młodym i ambitnym zawodnikiem, który wpisuje się w naszą strategię. Życzymy Ci dużo dobrych występów dla Zagłębia! - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

- Towarzyszy mi duża radość. Ostatnie pół roku nie było dla mnie łatwe. Wydarzyło się sporo rzeczy, ale cieszę się, że znalazłem Klub, który ma dobrych zawodników i bazę treningową, dzięki czemu możemy walczyć o wysokie cele w lidze. W trakcie negocjacji dwukrotnie rozmawiałem z trenerem Waldemarem Fornalikiem, a w międzyczasie także z Dyrektorem Piotrem Burlikowskim, więc cały czas mieliśmy dobry kontakt. Przed podpisaniem kontraktu spotkaliśmy się w Klubie i wszystkie rozmowy przebiegały w pozytywnej atmosferze. Przedstawiono mi ciekawy plan. Czułem, że zarówno trener, jak i Dyrektor bardzo chcą mnie w tej drużynie, więc to było dla mnie najważniejsze - mówi nowy nabytek Miedziowych, Kajetan Szmyt.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.