Sławne postaci dla chorych dzieci

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2008-11-26 14:01 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Jolanta Kwaśniewska przekazuje dar na Aukcję

IV Doroczna Aukcja Charytatywna Kancelarii BSO Prawo & Podatki rozpocznie się 4 grudnia 2008 r. o godz. 18.00 w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza. Jej celem jest zebranie funduszy na rzecz dzieci chorych na nowotwory z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Nasze trzy ostatnie aukcje przyniosły w sumie ponad ćwierć miliona złotych, które w całości przekazaliśmy na zakup sprzętu medycznego dla Kliniki - mówi Krzysztof Bramorski z Kancelarii BSO Prawo & Podatki. To z jednej strony zasługa Ofiarodawców przedmiotów na Aukcję, którzy doceniając jej szczytny cel z wielką szczodrością dzielą się swymi pamiątkami. Z drugiej strony nie możemy zapomnieć o hojności gości Aukcji, którzy z wielką pasją licytują dary. - dodaje organizator Aukcji.

Każdego roku Aukcję Charytatywną Kancelarii BSO Prawo & Podatki wspiera ogromna rzesza znanych i cenionych osób ze świata kultury, nauki i polityki.

Tegoroczna Aukcja to wielka okazja dla kolekcjonerów sztuki, którzy będą mieli okazję powiększyć swe zbiory o tak niezwykłe prace malarskie i graficzne jak obraz znakomitego malarza Edwarda Dwurnika, gwasz na papierze Magdaleny Abakanowicz, pojęciokształ Stanisława Drożdża pt. „Zapominanie", grafiki Andrzeja Pągowskiego i świetnego włoskiego artysty Nanni Tedeschi.

Również miłośnicy literatury znajdą dla siebie coś wyjątkowego. Na licytację czeka wspaniały zestaw dzieł literackich - najnowsze wydania książek profesora Normana Daviesa z dedykacjami autora oraz skarby polskiej poezji: rękopis wiersza pt. „Na obrzeżach poezji" przekazany przez Tadeusza Różewicza (napisany odręcznie na kartce z zeszytu) i autograf wiersza „Ojcze Nasz" Aleksandra Rozenfielda.

O małych pacjentach nie zapomnieli również muzycy: Hanna Banaszak, Michał Bajor, Majka Jeżowska, Alicja Majewska podarowali swe płyty CD z autografami. Irena Santor ofiarowała pochodzące z własnej kolekcji płyty gramofonowe z utworami w jej pięknym wykonaniu.

Do tego znakomitego grona Darczyńców dołączyli również mężowie stanu - trzej Prezydenci: Lech Wałęsa (stylowy zegar na biurko), Ryszard Kaczorowski (zestaw historycznych kart pocztowych z okolicznościowymi datownikami oraz książkę o życiu Prezydenta Rzeczpospolitej na Uchodźstwie) i Aleksander Kwaśniewski, który wraz z małżonką przekazał album prezentujący Polskę poprzez zdjęcia najważniejszych osób, miejsc i wydarzeń.

Ogromne wrażenie sprawiła na nas otwartość, z jaką spotkały się nasze prośby o wsparcie tegorocznej Aukcji Charytatywnej - mówi Krzysztof Bramorski. Wszyscy nasi Darczyńcy to wielkie osobowości, ale przede wszystkim to osoby rozumiejące jak wielką walkę każdego dnia toczą dzieci chore na raka - dodaje.

IV Aukcja Charytatywna obfituje również w pamiątki po osobistościach życia publicznego, których niestety już nie ma wśród nas. Do najważniejszych z nich z pewnością należą: fajka profesora Bronisława Geremka, obraz Zbigniewa Lengrena (twórcy kultowego już Profesora Filutka i jego psa Filusia) i tomik poetycki pt. „Rovigo" z podpisem Zbigniewa Herberta.

Ale nie tylko książki, obrazy, grafiki i nagrania pojawią się na grudniowej Aukcji Charytatywnej. Prymas Polski Kardynał Józef Glemp przekazał swe pióro i papeterię, gen. Mirosław Hermaszewski, swą cenną pamiątkę - zegarek na rękę z miasteczka kosmicznego. O Aukcji pamiętał również prof. Jan Miodek darując w tym roku pióro i długopis znakomitej marki Waterman.

Te wspaniałe dary będą mogły licytować wszystkie osoby, które zaszczycą swą obecnością Aukcje w Ratuszu. Podobnie jak w roku ubiegłym IV Aukcja Charytatywna Kancelarii BSO Prawo & Podatki otwarta jest dla wszystkich chętnych do wspomożenia Kliniki. Dla osób nie biorących udziału w licytacji przedmiotów przewidziano możliwość zakupu cegiełki zaprojektowanej przez znanego wrocławskiego grafika Andrzeja Tylkowskiego. Wszystkie przekazane na licytację upominki można oglądać na specjalnie przygotowanej stronie internetowej - www.bramorski.pl/aukcja/. Na tydzień przed imprezą przedmioty zostaną wystawione w gablotach w Ratuszu, tak by każdy mógł obejrzeć tę wyjątkową kolekcję.

Uroczystość Patronatem Honorowym objęli ponownie Metropolita Wrocławski, abp. Marian Gołębiewski, Prezydent Wrocławia dr Rafał Dutkiewicz i Dolnośląska Izba Gospodarcza.

W tym roku Aukcję w Ratuszu zaszczyci swą obecnością Arcybiskup Metropolita Wrocławski Marian Gołębiewski, który wraz z prof. Janem Miodkiem będzie gościem honorowym naszej aukcji - mówi mecenas Krzysztof Bramorski.

Gospodarzami wieczoru będą Marek Obszarny, dziennikarz Radia Wrocław i Konrad Imiela, dyrektor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, który poprowadzi licytację darów.

Oprawę muzyczną Aukcji zapewni gość specjalny Martyna Jakubowicz. Znakomita polska wokalistka wystąpi z recitalem dla gości zebranych w Sali Wielkiej Ratusza.

Do udziału w IV Dorocznej Aukcji zapraszają ubiegłoroczni uczestnicy Aukcji. Wzięli oni udział w nagraniu specjalnego spotu telewizyjnego, którego emisję rozpoczęła już Telewizja Dolnośląska. Stacja wraz z Telewizją Wrocław, Radiem Wrocław, Radiem RAM obsługują medialnie przedsięwzięcie na bieżąco informując będą o kolejnych wydarzeniach związanych z Aukcją. Patronat medialny nad tegoroczną Aukcją objęły również dziennik Rzeczpospolita i tygodnik społeczno - polityczny Newsweek.

Lista przekazanych przedmiotów na IV Doroczną Aukcję Charytatywną Kancelarii BSO Prawo & Podatki:
1. autograf wiersza pt. „Ojcze Nasz" Aleksandra Rozenfelda
2. rękopis wiersza „Na obrzeżach poezji" Tadeusza Różewicza
3. tomik pt. „Opowiadania" Tadeusza Różewicza z podpisem autora i specjalnymi życzeniami
4. dzieło poezji konkretnej, poemat pt. „Zapominanie" Stanisława Dróżdża
5. gwasz na papierze Magdaleny Abakanowicz
6. grafika Andrzeja Pągowskiego z podpisem artysty
7. grafika Nanni Tedeschi przedstawiająca Papieża Jana Pawła II z autografem artysty
8. obraz Edwarda Dwurnika
9. obraz Zbigniewa Lengrena, znanego twórcy Profesora Filutka i jego psa Filusia
10. rzeźba Stanisława Wysockiego
11. historyczne pamiątki przekazane przez Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego
Książka o życiu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz zestaw historycznych kopert i kart pocztowych z okolicznościowymi datownikami
12. album „Polska. Duma historia, wielka przyszłość". Dar Pary Prezydenckiej Państwa Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich
13. stylowy zegar biurkowy Prezydenta Lecha Wałęsy
14. ikona Matki Boskiej przekazana przez Jego Eminencję Kardynała Henryka Gulbinowicza
15. przechodnia statuetka Krasnala Dobrodzieja ufundowana w zeszłym roku przez Urząd Miasta Wrocławia
16. książka pt. „Teologia bliższa życiu" autorstwa Arcybiskupa Alfonsa Nossola
17. Książka prof. Tadeusza Brzezińskiego pt. „Służba Zdrowia Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie 1939-1946""
18. „Europa walczy 1939-1945" oraz dwutomowe dzieło „OD i DO. Najnowsze dzieje Polski według historii pocztowej" prof. Normana Daviesa z dedykacjami i autografem autora
19. tomik wierszy Zbigniewa Herberta pt. Rovigo z podpisem autora
20. płyty gramofonowe wraz z dedykacjami ofiarowane przez Irenę Santor
21. „Marzena się spełniają" - najnowsze płyty Majki Jeżowskiej
22. płyta CD pt. „Majewska - Korcz live" z podpisami artystów
23. płyty CD Hanny Banaszak i zapis recitali piosenkarki na DVD
24. płyty Michała Bajora: „Michał Bajor Live" oraz najnowszy album pt. „Inna Bajka"
25. fajka profesora Bronisława Geremka
26. pióro i długopis marki Waterman prof. Jana Miodka
27. pióro wieczne Prymasa Polski Józefa Kardynała Glempa
28. wyjątkowa papeteria ofiarowana przez Prymasa Polski Józefa Kardynała Glempa
29. zegarek gen. Mirosława Hermaszewskiego z miasteczka kosmicznego
30. zaproszenie poseł do Parlamentu Europejskiego, p. Lidii Geringer de Oedenberg do siedziby Parlamentu Europejskiego

---
Kancelaria BSO Prawo & Podatki od wielu lat systematycznie wspiera działania wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Jednym z najważniejszych elementów tej współpracy jest aukcja charytatywna, organizowana corocznie od 2005 roku. Wyniki finansowe Aukcji Charytatywnej Kancelarii BSO Prawo & Podatki są imponujące - 33 tys. złotych w 2005 roku, 55 tysięcy złotych w 2006 roku i ponad 160 tysięcy w roku 2007. W sumie trzy ostatnie Aukcje przyniosły ponad ćwierć miliona złotych, w całości przeznaczonych na zakup specjalistycznej aparatury medycznej, w tym m.in. pulksometr, pompy infuzyjne, łóżka rehabilitacyjne i reanimacyjne oraz najnowszej klasy analizator biochemiczny. Do tej pory wsparcia Aukcjom Charytatywnym Kancelarii BSO Prawo & Podatki udzielili m.in.: Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, Prymas Polski Józef Glemp, prof. Norman Davies, prof. Jan Miodek, Marek Krajewski, Andrzej Tylkowski, Tadeusz Różewicz i wielu innych.

Dodatkowych informacji udzieli Państwu:
Marzena Hełmecka, PR Manager, Kancelaria BSO Prawo & Podatki
tel. (071) 346 70 70/ 608 600 128
e-mail: marzena.helmecka@bramorski.pl

O Aukcji można przeczytać też tutaj

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama