Międzynarodowe Targi Turystyczne WROCŁAW 2012

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-01-27 17:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

3. lutego rozpoczyna się czwarta edycja Międzynarodowych Tragów Turystycznych 2012. Wydarzenie potrwa tradycyjnie trzy dni. Strategicznym regionem partnerskim jest Województwo Lubelskie. Gościem specjalnym – Elżbieta Dzikowska. Wszystko odbędzie się w wyremontowanej Hali Stulecia, która pomieści setki wystawców i tysiące odwiedzających

Dolnoślązacy znajdą w Hali Stulecia oferty z całego świata - zaprezentują je zarówno biura podróży, jak i regiony. Wystawcy przygotowują dla odwiedzających oferty first minute, atrakcyjne rabaty i konkursy, w których można wygrać np. wycieczkę po Morzu Śródziemnym, pobyty w SPA i liczne upominki, takie jak kosmetyki, przewodniki, mapy, gry planszowe.

Tytuł tegorocznej edycji to: ”Podróże zaczynają się od marzeń!”. – Chcemy zainspirować do odkrywania ciekawych zakątków świata, ale też do poznawania atrakcji naszego regionu – mówi Przemysław Bandura, prezes MTT Wrocław.

Targom towarzyszą trzy wydarzenia specjalne: Festiwal Podróżników (tym razem aż piętnastu obieżyświatów opowie o swoich życiowych podróżach), Festiwal Kulinarny (będą degustacje i propozycje autorskich dań szefów kuchni na bazie regionalnych produktów, ale nie zabraknie także międzynarodowej odsłony) oraz Strefa Małego Podróżnika (najmłodsi zamienią się w Indian, odkopią z piasku szczątki dinozaura i z własnym paszportem w ramach Oasis Fun Club zwiedzą Grecję, Tunezję, czy Egipt)

Seminarium legendarnej podróżniczki – Elżbiety Dzikowskiej, odbędzie się w sobotę o godz. 12.20 w Sali Cesarskiej Hali Stulecia. Tytuł wystąpienia: „Tam gdzie byłam”. Dzikowska wspólnie ze swoim mężem Mieczysławem “Tony” Halikiem zwiedziła praktycznie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, 27 stanów USA, Nową Zelandię, wyspy Galapagos, Australię, Kenię, Tanzanię i Maroko.

Bandura: - Chcemy, aby targi były dynamiczne i atrakcyjne, ale by poruszały również ważne dla mieszkańców tematy. W tym roku najważniejsze jest EURO, dlatego zaprosiliśmy ekspertów, którzy opowiedzą m.in. o stanie przygotowań regionu, bezpieczeństwie, strefie kibica i bazie noclegowej.

Konferencja o UEFA EURO 2012 TM we Wrocławiu odbędzie się w piątek (03.02).

Organizatorzy zapraszają zarówno osoby starsze, jak i młodsze, rodziny i singli. To nie tylko szansa, by znaleźć propozycje na tegoroczne wakacje, ale też by spędzić weekend w atrakcyjny sposób.

Bandura podkreśla także: - Właśnie teraz jest najlepszy czas, by zaplanować wakacje!

Na targach będzie można znaleźć inspiracje na egzotyczne wakacje, jak i na te krótkie, weekendowe przygody.

Hala Stulecia jest do dyspozycji odwiedzających w dniach 03-05.02.2012 roku. Godziny otwarcia: w piątek i sobotę 10-17, w niedzielę  10-15. Cennik biletów na: www.mttwroclaw.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama