Sprawcy molestowania przeniesieni

Piotr Słowiński | Utworzono: 2013-06-06 19:14 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Sprawcy molestowania przeniesieni - fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Sprawcy molestowania 15-latka w ośrodku wychowawczym w Lwówku Śląskim opuścili już placówkę. Starszy dojechał do nowego ośrodka, młodszy jest właśnie w drodze.

Jak informowaliśmy w Radiu Wrocław wcześniej dwóch z sześciu sprawców pobicia i molestowania 15-latka sąd nie przeniósł do innych placówek i wrócili do tego samego internatu, w którym mieszka ich ofiara.

Jak mówi Mateusz Królak, rzecznik policji w Lwówku Śląskim, dziś udało się znaleźć miejsca w innych regionach Polski dla sprawców molestowania i pobicia 15-latka, których sąd nie zabrał z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lwówku Śląskim. Jutro do innego ośrodka wyjedzie także z Lwówka 15-latek, który padł ofiarą seksualnej przemocy.

Czterech uczestników tych wydarzeń sądy rodzinne skierowały do schronisk dla nieletnich. O losie dwóch ostatnich decyzje dopiero zapadną.

17-latek, który już jest w nowej placówce wróci do Lwówka 11 czerwca. Wtedy bowiem będzie przesłuchiwany w prokuraturze pod zarzutem naruszenia nietykalności 15-latka. Jego rola w molestowaniu według ustaleń śledczych była niewielka. Wszedł bowiem do pokoju wtedy, gdy nic się tam nie działo, uderzył tylko ofiarę i wyszedł. Zmuszanie do tzw. innych czynności seksualnych miało miejsce wcześniej i później.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.