Uwaga! Znowu silny wiatr (Zobacz film)

| Utworzono: 2014-02-03 13:40 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Doba.pl

Jak informuje IMGW we Wrocławiu, w ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem wyżu znad południowo-zachodniej Rosji.

W nocy ma być bezchmurnie lub może wystąpić małe zachmurzenie. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. W ciągu dnia synoptycy przewidują nawet 7 stopni ciepła.

Będzie wiać średnio z prędkością od 35 do 50 km/h, z kierunków południowych, ale w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim wiatr może w porywach osiągać nawet 80 km/h. A w szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) do 90 km/h.

O sile wiatru, który w weekend wiał na Dolnym Śląsku, można się przekonać, oglądając film z Dusznik-Zdroju:

O tragicznym weekendzie w Kotlinie Kłodzkiej pisaliśmy TUTAJ. W piątek na stoku w Czarnej Górze zginął narciarz, a w Dusznikach-Zdroju drzewo spadło na ośmioletnią dziewczynkę.

Nie pomogła reanimacja, którą najpierw prowadzili ratownicy GOPR-u, a potem przejął zespół pogotowia ratunkowego. Trzydziestotrzyletni narciarz z okolic Dzierżoniowa zmarł na stoku. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że powodem upadku mógł być silny wiatr.

W Dusznikach-Zdroju do tragedii doszło na Jamrozowej Polanie. Na wychodzącą z lasu grupę ludzi spadł konar drzewa. Poważnie ranił ośmioletnią dziewczynkę, która została przewieziona do szpitala we Wrocławiu. Na miejscu był obecny prokurator, okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne śledztwo.

fot. archiwum prw.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama