Turniej Łgarzy w Bogatyni

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-06 13:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-06 14:21
Turniej Łgarzy w Bogatyni  - materiały prasowe
materiały prasowe

31. Turniej Małych Form Satyrycznych przeszedł do historii. Tradycyjnie w Bogatyni wybierano najlepszych łgarzy w 2014 roku. Szczery śmiech na sali był oznaką dobrego poziomu przekazywanej treści przez finalistów, którzy sami doskonale się bawili.

Pięciu pretendentów do tytułu Króla Łgarzy – Olo Mim, Agata Biłas, kabarety: Ramol, Inaczej oraz 44-200, niezastąpiony w roli konferansjera Artur Andrus, Maria Czubaszek jako przewodnicząca jury, na scenie kabaretowa gwiazda wieczoru (w tym roku kabaret Nowaki), na widowni roześmiana do łez publiczność... Tak, to Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych w Bogatyni! Jego 31 edycję wygrał kabaret „Inaczej” wspaniałym pojedynkiem na sarkazm. Tym samym młodzi satyrycy z Białegostoku obronili tytuł Króla Łgarzy z ubiegłego roku. Tegoroczną imprezę objęli patronatem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Starosta Zgorzelecki. Dzięki wsparciu sponsorów tytularnych – Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA w Bełchatowie impreza stała na bardzo wysokim poziomie. Wspieranie kultury wymaga szczególnej uwagi ze względu na to, iż jest ona nośnikiem wielu pozytywnych wartości, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszej społeczności. To jest chwalebne i godne polecenia, przy okazji organizacji kolejnego Turnieju Łgarzy, który odbędzie się już za rok.

Wyniki Turnieju w kategorii prezentacja sceniczna:
I nagrodę 31 Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni: 7 tys. zł – ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, Tytuł Króla Łgarzy 2014 oraz nagrodę rzeczową w postaci statuetki Kozła autorstwa prof. Piotra Gawrona z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jury w składzie: Maria Czubaszek – Pr. III Polskie Radio S.A., Iwona Parkitna – PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Turów, Marta Stachyra – Bogatyński Ośrodek Kultury, Ewa Maciaszek – Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych, Andrzej Zakrzewski – Pr. III Polskie Radio S.A., Jan Tomków – TV Kablowa „Tomków” Zgorzelec, Henryk Izydorczyk – PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, Artur Skrzęta – Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych, postanowiło przyznać kabaretowi INACZEJ z Białegostoku.


II nagrodę w wysokości 3.500,00 zł ufundowaną przez: 3 tys. zł – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego i 500 zł przez Telewizję Kablową TOMKÓW ze Zgorzelca, przyznano kabaretowi 44-200 z Rybnika.


III nagrodę, laptop ufundowany przez Starostę Zgorzeleckiego, wicestarosta Mariusz Tureniec wręczył kabaretowi Ramol z Warszawy.


Bogatyńska Publiczność postanowiła przyznać swoją nagrodę w wysokości 1.500 zł, ufundowaną przez Martę Stachyrę - Dyrektora Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, kabaretowi 44-200 z Rybnika.

Książę Łgarzy
Jury konkursu na tekst satyryczny 31. Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni w składzie: Natalia Grzeszczyk, Artur Andrus, Stanisław Zygmunt, Andrzej Zakrzewski (przewodniczący), główną nagrodę ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 3 tys. zł oraz statuetkę "Złotego Kosy 2014", przyznało Robertowi Trojanowskiemu za tekst "Życie Śmierci".

Wyniki Turnieju w kategorii rysunek satyryczny
Jury konkursu na rysunek satyryczny w składzie Beata Oszust (Bogatyński Ośrodek Kultury), Henryk Izydorczyk (PGE GiEK SA) i Artur Skrzęta (Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych) po obejrzeniu 35 prac 18 autorów postanowiło przyznać pierwszą nagrodę Mirosławowi Hajnosowi z Kożuchowa, drugie miejsce zdobył Henryk Cebula z Przeworska. W tym roku tematem przewodnim konkursu była „Polska energia”.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.