TOR PARTYNICE - KOŃSKA DAWKA EMOCJI

Andrzej Andrzejewski, Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-14 14:01 | Zmodyfikowano: 2014-05-14 14:02
A|A|A

prw.pl

Gonitwą dnia trzeciej wyścigowej niedzieli na Partynicach będzie bieg z przeszkodami dla 4-letnich i starszych koni na dystansie 3600 m o Puchar Wiceministra Administracji i Cyfryzacji Stanisława Huskowskiego. Pobiegnie w niej 11 koni, a wśród faworytów będą goście z Czech – Sztorm i Tarant – które w Nagrodzie Otwarcia Sezonu finiszowały na drugiej i trzeciej pozycji za znakomitym Bleskiem. Z polskich koni największe szanse na zwycięstwo wydają się mieć doświadczone w przeszkodowych bojach Sopran Best i Persei, a także Sello, który w debiucie na przeszkodach był drugi.

Emocji nie zabraknie z pewnością także w dwóch gonitwach z płotami. W jednej z nich zaprezentuje się czołowy trzylatek ubiegłego sezonu Nechius, który w zeszłym roku wygrał cztery gonitwy pod rząd, w tym Nagrodę Rutena (kat. A) na Partynicach, a po sezonie trafił do partynickiej stajni Tadeusza Dębowskiego i rozpoczyna karierę w gonitwach skakanych. Jego właścicielem jest znany przed laty żużlowiec Adam Łabędzki. W drugiej ciekawym koniem jest czeski reprezentant Barbarosa, który w poprzednim sezonie zdobywał doświadczenie w przygotowujących do płotów długodystansowych gonitwach bumper, zajmując miejsca pierwsze, drugie i czwarte, a jego trenerem jest Jaroslav Vaňa.

Przed trudnym zadaniem stają konie trenowane na Partynicach – m.in. Pinotage, Amadora, Nerona czy Khloe – w gonitwie płaskiej dla 4-letnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej. Zapisany został do niej urodzony w Wielkiej Brytanii ogier Madjani, który zalicza się do krajowej czołówki w tej grupie wiekowej. W poprzednim sezonie wygrał cztery gonitwy na warszawskim Służewcu, gdzie trenuje w stajni Macieja Jodłowskiego.


W programie są również dwie gonitwy dla trzyletnich koni arabskich oraz jedna przeznaczona dla trzyletnich folblutów.


Niedziela, 18 maja 2014, początek - godz. 14.15
Wstęp jest wolny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama