Kurkowa 14: Nadodrzańskie specjały

Przemek Gałecki | Utworzono: 2014-05-16 13:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-17 17:31
A|A|A

fot. Justyna Chybalska

Od południa swoje dania serwowało 14 kucharzy – przeważnie amatorów – którzy na kilka godzin zamienili się w szefów kuchni. Bo taka właśnie jest idea Restaurant Day - kulinarnego święta, które od kilku lat opanowuje cały świat.

Zaczęło się w 2011 roku w Finlandii, gdzie skrzyknęło się 45 miłośników dobrych smaków i jeszcze lepszej zabawy. Ubiegłoroczny wynik to już ponad 1700 restauracji na całym świecie – otworzonych jednego dnia, na zaledwie kilka godzin! W sobotę do festiwalu pysznej kuchni przyłączyło się również Nadodrze.

I tak na początku na miłośników dobrego jedzenia czekały czekoladowe desery, własnej roboty ciasta, czy muffinki, a do nich oczywiście przepyszna kawa i herbata. W słodkościach specjalizowała się np. restauracja Cukier Puder, czy kaszamanna.com. Jednodniowi restauratorzy chętnie dzielili się przepisami, podpowiadali jak przyrządzić tortille czy zupę marchewkową.

Jednak nie samym jedzeniem człowiek żyje, a jak radio to też rozmowa – i to nie z byle kim! Plenerowe studio Radia Wrocław odwiedziła m.in. aktorka Anna Makowska-Kowalczyk i jej gąbkowy przyjaciel Kazio Sponge. Ania ukończyła Wydział Lalkarski wrocławskiej PWST i rozwija zawodową karierę ze swoim 50 centymetrowym alter ego – Kaziem, choć jak sama przyznaje ten towarzyszy jej także wtedy, gdy gasną światła na scenie teatru.

Popołudnie przy Kurkowej to próbowanie kolejnych, już bardziej obiadowych dań, kolejne wymiany przepisów i dobra muzyka. Na scenie pojawił się najpierw zespół „Notopop”, a następnie zagrały dla nas „Lody”. I nawet jesienne temperatury i nie odpuszczający deszcz nie popsuły dobrej zabawy.

Karnawał kultury jedzenia zawitał na Nadodrze po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Teraz, po kulinarnej uczcie, przed nami Noc Nadodrza. Znów będzie się działo!

REKLAMA
Załączniki

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama