Polscy siatkarze najlepsi na turnieju we Wrocławiu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-05-18 22:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-18 22:46

Po wcześniejszych gładkich wygranych z Łotwą i Macedonią ostatni rywal biało-czerwonych, zgodnie z oczekiwaniami, stawił największy opór gospodarzom. Wystarczyło to Słoweńcom do wygrania tylko jednego seta. Był to jednocześnie jedyny set stracony w całym turnieju przez podopiecznych trenera Antigi.

Kibice w Hali Stulecia obejrzeli wyrównany mecz. Tylko w pierwszej jego partii biało-czerwoni zdecydowani dominowali nad rywalami. W najważniejszych momentach trzeciego i czwartego seta - większe doświadczenie i umiejętności zapewniły zwycięstwo Polakom, którzy dzięki wygranej we Wrocławiu są coraz bliżej awansu na ME 2015.

W drugim niedzielnym spotkaniu Łotwa wygrała z Macedonią 3:1.
Za tydzień te same zespoły spotkają się w drugim eliminacyjnym turnieju w Słowenii. Do finałów mistrzostw Europy awansuje najlepsza drużyna dwóch turniejów, a druga zagra w barażu.

Polska - Słowenia 3:1 (25:15, 26:24, 23:25, 25:20).

Polska: Mariusz Wlazły, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Karol Kłos, Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Ruciak, Grzegorz Bociek, Michał Winiarski, Paweł Zagumny.

Słowenia: Alen Pajenk, Mitja Gasparini, Gregor Ropret, Danijel Koncilja, Tine Urnaut, Klemen Cebulj, Jani Kovacic (libero) oraz Miha Plot, Uros Pavlovic, Jan Pokersnik.