Janowski bez błysku w Eskilstunie

Piotr Pietraszek/PAP | Utworzono: 2014-05-24 10:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-24 10:20

Złoty medal Speedway Best Pairs Cup zdobyła reprezentacja Australii. Srebro wywalczyła Dania. W składzie biało-czerwonych, którzy zajęli najniższy stopień podium, oprócz Janowskiego jechali Patryk Dudek i Jarosław Hampel.

W szwedzkiej Eskilstunie w trzeciej i ostatniej rundzie Speedway Best Pairs Cup triumfowali Duńczycy, którzy w finale pokonali Australię. Trzecie miejsce zajęli Rosjanie, a Polacy ukończyli rywalizację na czwartej pozycji.

Liderem polskiej reprezentacji był Jarosław Hampel, który zdobył aż 24 punkty (w/g punktacji biegowej: 4-3-2-0). Aktualny wicemistrz świata miał słabe wsparcie w kolegach z zespołu, którzy do jego dorobku dorzucili zaledwie 4 oczka. Maciej Janowski na torze w Eskilstunie pojawił się cztery razy. W pierwszym starcie zawodnik Betardu Sparty Wrocław został wykluczony za dotknięcie taśmy. W trzecim i czwartym występie dojechał do mety na ostatniej pozycji. Jedyne punkty (2) wrocławski żużlowiec zdobył w swoim drugim starcie, w którym finiszował na trzeciej pozycji wyprzedzając Rosjanina Renata Gafurowa.

Speedway Best Pairs to nieoficjalna kontynuacja mistrzostw świata par, które zostały zawieszone w 1994 roku. Pula nagród wynosiła blisko 1 milion złotych.

Wyniki turnieju Speedway Best Pairs Cup w Eskilstunie:

1. Dania - 36 + 1. miejsce w finale (Nicki Pedersen - 20 Michael Jepsen Jensen - 16 Mikkel B. Jensen - nie sklasyfikowany)

2. Australia - 34 + 2. miejsce w finale (Chris Holder - 17 Darcy Ward - 17 Davey Watt - nie sklasyfikowany)

3. Rosja - 28 (Grigorij Łaguta - 20 Renat Gafurow - 4 Wiktor Kułakow - 4)

4. Polska - 27 (Jarosław Hampel - 23 Maciej Janowski - 2 Patryk Dudek - 2)

5. Szwecja - 26 (Andreas Jonsson - 15 Peter Karlsson - 11 Peter Ljung - nie sklasyfikowany)