Ciupaga to przeżytek. Pamiątką z gór jest...maska Hitlera

Piotr Słowiński | Utworzono: 2014-06-19 21:52 | Zmodyfikowano: 2014-06-22 10:02
A|A|A

fot. Piotr Słowiński (Radio Wrocław)

Maski z podobizną Adolfa Hitlera znalazły się w sklepach z pamiątkami w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Reklamowane są jako "Hit! Mega śmieszne! Maski z twarzami celebrytów i polityków". Sprzedawcy zapewniają, że częściej, niż po Hitlera, młodzi sięgają po maskę Justina Biebera. I nie mają zamiaru wycofywać z oferty maski z twarzą niemieckiego dyktatora. Nie widzą też nic niestosownego w tym, że obok masek z podobiznami polityków czy celebrytów jest też dyktator, który doprowadził do śmierci milionów ludzi.

W kwietniu zupełnie inaczej zachowała się sieć sklepów meblowych z Niemiec, która natychmiast wycofała 200 filiżanek zamówionych w Chinach, gdy okazało się, że wśród motywów dekoracyjnych jest na nich twarz Hitlera. 

Zbigniew Kubiela, przewodniczący rady miasta w Szklarskiej Porębie mówi jednak, że nie można uchwałą zakazać sprzedaży tego typu przedmiotów. Apeluje do rodziców, by zwracali uwagę na to, co kupują ich dzieci. 

- Gdy sprzedawana jest maska z podobizną Hitlera, lokalnym prawem, tego nie uregulujemy. Zwyciężyć powinien zdrowy rozsądek i poczucie, że pewnych rzeczy nie powinno się sprzedawać. To przecież nie jest pamiątka z gór. Mnie taki gadżet nie śmieszy, raczej budzi pewne poczucie strachu - przekonuje Kubiela: 

Zastępca burmistrza Karpacza, Ryszard Rzepczyński apeluje do przedsiębiorców, by wycofali maski z oferty. - To podchodzi pod szerzenie ideologii narodowo-socjalistycznej. Świadomość sprzedających powinna być większa. Ja nigdy bym czegoś takiego nie kupił i nie pozwolił kupić swojemu dziecku. A jeżeli komuś przychodzi do głowy, by coś takiego mieć - musi się zastanowić bardzo mocno, po której stronie stoi - mówi Rzepczyński:

Maski z podobiznami Adolfa Hitlera pojawiły się też w nadmorskich kurortach. Niewykluczone, że zajmie się nimi prokuratura.

A JAKIE JEST WASZE ZDANIE? CZEKAMY NA KOMENTARZE!

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Nevada
2014-06-23 23:30:04
z adresu IP: (31.183.xxx.xxx)
Ocena: -7
Macierewicz :D
~TAURUS
2014-06-23 19:25:39
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 0
Gdzieś około 20 lat temu wstecz kupiłem w Niemczech szczotkę do mycia muszli klozetowej z głową Adolfa.
~eDek
2014-06-23 15:57:18
z adresu IP: (89.229.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nie odraża mnie to . Skoro rodzice na to pozwalają ... Są pozytywni dyktatorzy jak, np. Piłsudski który jest na okładkach podręczników (mój syn w 3 klasie liceum miał go na okładce). Zastanówcie się co piszecie ... Albo dyktatura jest zła, albo dobra - LECZ TO CZŁOWIEK MUSI O TYM ZADECYDOWAĆ A NIE PAŃSTWO MU NAKAZAĆ CO JEST DLA NIEGO LEPSZE
~-nachh
2014-06-23 12:05:49
z adresu IP: (83.1.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nikt nie stosuje nakazu kupowania tych "masek", więc nie widzę problemu.
~Henryk
2014-06-23 07:07:28
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na miejscu sprzedawców bym się mocno zastanowił.Znajdą się tacy co co im spalą budy i będą mieli frajdę.
~babajaga
2014-06-23 06:59:59
z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
Ocena: 2
przerażająca postawa moralna!
~wrolca
2014-06-22 15:45:14
z adresu IP: (89.77.xxx.xxx)
Ocena: 0
brak słów na głupotę sprzedawców i rodziców, opiekunów dzieci... a mają maskę stalina?
~jaskier
2014-06-22 15:04:49
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -5
jedni to mogą zrozumieć drudzy mogą dziwnie reagować
~kaczor2
2014-06-22 13:50:48
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -7
W dzisiejszych czasach wszyscy mają gdzieś czy to był zbrodniarz czy nie. Głupi polacy żyją historią, a dzisiejszy świat jest skonstruowany wg. powiedzenia "co było a nie jest nie pisze się w rejestr". Brak przywiązania do kraju większość ludzi już na pewno nie oddała by za niego życia, a nawet czegokolwiek. PS. Czytał ktoś opis na opakowaniu "Mega śmieszne postacie z bajek, zwierzęta" czy to by się nie zgadzało z waszą ideologią?
~kicker
2014-06-22 12:16:31
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Mega śmieszne!? ...... chodzić z twarzą zabójcy milionów Polaków.Mam nadzieję, ze jakiś prokurator to dostrzeże. Podobno w Polsce nie wolno "używać symboli nazistowskich, tatuaży, plakatów, noszenia części mundurów, czapek ze znakami SS, opasek ze swastyką, zakładania organizacji nazistowskich".
~amss
2014-06-22 11:50:31
z adresu IP: (176.58.xxx.xxx)
Ocena: -5
Maski znanych tak,ale nie polityków i innych :)
~a co z Antonim?
2014-06-22 11:44:58
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: -1
Maciarewicz też jest na tej masce? dobrze widzę?
~warszawiak
2014-06-22 11:35:23
z adresu IP: (153.19.xxx.xxx)
Ocena: 6
widac ze tam wciaz czczą hitlera
~trzeźwo myślący
2014-06-22 11:01:27
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -5
wolę Hitlera niż messiego