Polscy kolarze kontynuują medalową passę w AMŚ

Gracjan Bućkun/Janusz Rodziewicz | Utworzono: 2014-07-10 21:29 | Zmodyfikowano: 2014-07-10 22:23
A|A|A

fot. Facebook

Ze względu na fatalne warunki atmosferyczne sędziowie zawodów postanowili skrócić trasę wyścigów o jedno okrążenie. Kobiety ścigały się na dystansie 65 km i od początku główne role odgrywały Polki. W grupie, która szybko oderwała się od peletonu, były Katarzyna Solus-Miśkowicz i Martyna Klekot, a także Kathrin Hammers. Niemka narzuciła mocne tempo i z kilometra na kilometr zaczęło ubywać jej konkurentek. Najdłużej trzymała się Solus-Miśkowicz, ale na ostatnim podjeździe Hammers ponownie zaatakowała i to był decydujący moment wyścigu.

Mężczyźni mieli do przejechania 94 km. Zaraz po starcie zaczął padać deszcz i ciężkie warunki stały się jeszcze trudniejsze. Pierwszy zaatakował Holender Kobus Hereijgers, który zdecydował się na samotną ucieczkę i w pewnym momencie miał 40 sekund przewagi. Nie wytrzymał jednak narzuconego tempa i szybko został dogoniony. Na 20 km przed metą zaatakował Petr Vakoc. Na jego akcję nikt nie potrafił zareagować i Czech spokojnie dojechał do mety, zdobywając tym samym drugi złoty medal. W środę triumfował w indywidualnej jeździe na czas. Polacy pojechali bardzo aktywnie. Brąz wywalczył Emanuel Piaskowy, a czwarte miejsce przypadło specjaliście od MTB Markowi Konwie. Akademicki mistrz kraju w kolarstwie górskim powiedział, że była to świetna zaprawa przed sobotnimi i niedzielnymi zawodami na trasie wokół Pałacu Paulinum:

A tak oceniła swój start srebrna medalistka ze startu wspólnego - Katarzyna Solus-Miśkowicz:

Po dwóch dniach mistrzostw w klasyfikacji medalowej prowadzą Czesi (2 złote medale), przed Niemcami (1 złoty, 3 srebrne) i Polską (1 złoty, 1 srebrny, 4 brązowe).

Piątek jest dniem wolnym od ścigania, a w sobotę rywalizację rozpoczną kolarze górscy.

Wyniki szosowych wyścigów ze startu wspólnego:

Klasyfikacja mężczyzn:
1. Petr Vakoc (Czechy) 2:30.33
2. Tim Gebauer (Niemcy) strata 1.09
3. Emanuel Piaskowy (Polska) ten sam czas
4. Marek Konwa (Polska) 1.10

Klasyfikacja kobiet:
1. Kathrin Hammes (Niemcy)1:59.59
2. Katarzyna Solus-Miśkowicz (Polska) strata 55 s
3. Martyna Klekot (Polska) 2.48
4. Paulina Cywińska (Polska) 3.34

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama