Udany początek kolarskich AMŚ w Jeleniej Górze

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-07-10 08:37 | Zmodyfikowano: 2014-07-10 08:38

Pierwszym akcentem sportowym Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie były indywidualne wyścigi szosowe w jeździe na czas. Rywalizację na blisko 25-kilometrowej trasie zainaugurowały panie. Przez długi czas liderką była Monika Brzeźna. Zawodniczka wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego jako pierwsza złamała granicę 40 minut. Brzeźną wyprzedziła jednak o 37 sekund Martyna Klekot (Akademia Jana Długosza Częstochowa), która został mistrzynią świata. Polki zdołała jeszcze rozdzielić Niemka Kathrin Hammes, której przypadł srebrny medal. Monika Brzeźna, aktualna mistrzyni Polski w parach na szosie, stanęła na najniższym stopniu podium.

Wśród mężczyzn triumfował faworyt - Petr Vakoc. Czech o 6 sekund wyprzedził Niemca Tima Gebauera. Brązowy medal dla Polski wywalczył Adrian Kurek (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy), który do zwycięzcy stracił 14 sekund.

Trzy miejsca na podium w pierwszym dniu zawodów dały Polsce pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Dziś o medale ponownie walczyć będą kolarze szosowi, którzy zmierzą się w wyścigu ze startu wspólnego.