Dwa medale na koniec - Polska najlepsza w kolarskich AMŚ!

Piotr Pietraszek/Janusz Rodziewicz | Utworzono: 2014-07-14 06:47 | Zmodyfikowano: 2014-07-14 06:48

Solus-Miśkowicz potwierdziła swoją dominację na karkonoskich trasach. Kielczanka w ostatnim dniu mistrzostw wygrała górski wyścig ze startu wspólnego. To drugie złoto, a trzeci medal Polki podczas tych zawodów. Podium w wyścigu kobiet wyglądało identycznie, jak dzień wcześniej w indywidualnej jeździe na czas. I ponownie Solus-Miśkowicz zwyciężyła z dużą przewagą. Na mecie Polka jednak przyznała, że początek 18-kilometrowej trasy był ciężki, bo odczuwała trudy wcześniejszego ścigania:

Mężczyźni mieli do pokonania 26 km. Ton rywalizacji nadawali trzej faworyci: Marek Konwa, Szwajcar Emilien Barben oraz Czech Jan Nesvadba, którzy nawzajem pilnowali się i nie pozwalali na ucieczkę. W pewnym momencie Polak został w tyle. Dopiero dwie rundy przed metą zaczął odrabiać straty. Czecha dogonił, ale Szwajcara nie udało się już wyprzedzić i Polak musiał zadowolić się srebrem. Tuz za podium - podobnie jak w sobotniej czasówce MTB - uplasowali się dwaj zawodnicy wrocławskiej Politechniki: Piotr Kurczab Marcin Kawalec. Obaj jednak ze sporą stratą do ostatniego miejsca na podium.

Polscy kolarze w sumie zdobyli 10 medali, w tym cztery złote, dwa srebrne i cztery brązowe, co dało im pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej AMŚ w Jeleniej Górze.