Ale tropiki! Jak długo będzie gorąco? (PROGNOZA)

| Utworzono: 2014-07-22 11:30 | Zmodyfikowano: 2014-07-22 11:45
A|A|A

Dziś 29 stopni. Jutro niewiele chłodniej. - Możliwy słaby deszcz, niewykluczone burze - mówi Piotr Mańczak, dyżurny synoptyk IMGiW we Wrocławiu:

Jednak długo nie będziemy odpoczywać od upałów - te wrócą już w weekend, termometry znów wskażą ponad 30 kresek.

Specjaliści ostrzegają - utrzymująca się wysoka temperatura może powodować nasilenie chorób meteotropowych (czyli m.in. gorsze samopoczucie, obniżona sprawność, bóle głowy.) oraz zaostrzenie chorób układu krążenia i apelują do osób starszych o picie większej ilości płynów i nie wychodzenie na dwór bez nakryć głowy.

Lekarz Anna Hamerska podkreśla, że w czasie wysokich temperatur nie należy lekceważyć nawet pozornie drobnych objawów, takich jak ogólne osłabienie, wymioty czy bóle mięśni. - To mogą być objawy przegrzania, trzeba jak najszybciej skontaktować się z lekarzem - ostrzega Hamerska:

A my apelujemy o mądre korzystanie z kąpielisk i przypominamy fatalne statystyki - w tym roku na Dolnym Śląsku utopiło się już 9 osób - tak tragicznego lata już dawno nie było. Trwa akcja Radia Wrocław "Bezpieczni nad wodą". TUTAJ znajdziecie spis niebezpiecznych kąpielisk oraz zasady pierwszej pomocy. Przeczytacie też, jak z problemem kiepskich pływaków radzą sobie inne kraje.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama