Plac Solny: Plaża i ślizg na desce (ZOBACZ ZDJĘCIA i FILM)

Alicja Syta | Utworzono: 2014-07-22 14:06 | Zmodyfikowano: 2014-07-22 16:15
A|A|A

Już od trzech lat, atrakcją towarzyszącą Festiwalowi Filmowemu Nowe Horyzonty jest plaża, która powstaje na placu Solnym przy wrocławskim Rynku. Na plaży Wrocławianie mogą się zrelaksować, napić kawy i zimnych napojów w upalne dni. Innych atrakcji też nie brakuje. Dzieci mogą się bawić, budować zamki z piasku, natomiast ci, którzy potrzebują mocniejszych wrażeń mają szansę wyszaleć się na torze do skimboardingu.

Na plaży powstanie, jak co roku, 4 metrowy tor do skimboardingu. Pojawią się instruktorzy, którzy pokażą chętnym, jak ślizgać się na specjalnej desce do tej dyscypliny po torze wodnym.

O ślizganiu się na desce pisaliśmy już w innym artykule. Zobaczcie go i obejrzyjcie film:

Ślizgali się na desce pod przejściem Świdnickim (WIDEO)

Organizatorzy festiwalu mają dla Wrocławian też inne propozycje. Oprócz plaży, w centrum, znów powstanie darmowe kino plenerowe. Tegoroczny program jest bardzo bogaty - zainteresowani przypomną sobie polską klasykę filmową, "Psy" Władysława Pasikowskiego, zapoznają się ze zwycięzcą ubiegłorocznego festiwalu filmowego, a także z dziełami filmowymi z Grecji, Włoch i Rosji. Widzów oprócz obrazu cieszyć mogą też dźwięki, ponieważ w ramach kina plenerowego będzie można zobaczyć film "Rok 1863" w reżyserii Edwarda Puchalskiego, z muzyką na żywo.

Plaża, jak i kino plenerowe, w zeszłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem Wrocławian i uczestników Festiwalu Nowe Horyzonty. Przekonamy się czy w tym roku, chętnych do zabawy będzie więcej.

Korzystać z plaży można będzie od czwartku, 24 lipca w godzinach od 10 do 20, natomiast kino plenerowe rusza 25 lipca, w piątek o godzinie 22.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama