Motyka i szpada - czyli ostatnia szansa na medal w Kazaniu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-07-23 08:48
A|A|A

fot. Wikipedia

Oczekiwanie na sukces trwa znacznie dłużej niż od początku tegorocznego czempionatu. Polacy ostatni krążek na imprezie tej rangi wywalczyli w 2010 roku, gdy wicemistrzyniami świata w drużynie zostały nasze florecistki.

Ostatnią szansą na przełamanie złej passy będą dzisiejsze występy naszych szpadzistek i szpadzistów. Na planszy w Kazaniu pojawi się m.in. Tomasz Motyka. Zawodnik AZS AWF ma już w dorobku medal MŚ. W 2009 roku Motyka wraz z kolegami stanął w tureckiej Antalyi na najniższym stopniu podium w rywalizacji drużynowej.

Wcześniejsze występy indywidualne naszych szpadzistów na tegorocznych MŚ wypadły bardzo słabo. Najlepszy z Polaków Radosław Zawrotniak odpadł 1/32 finału. Pozostali nie przebrnęli eliminacji. Tomasz Motyka zajął 67. miejsce, Marcel Baś był 83., a Krzysztof Mikołajczak - 87.

W eliminacjach do turnieju drużynowego Polacy pokonali Kubę 45:37. Dzisiejszą rywalizację Tomasz Motyka i jego koledzy z zespołu rozpoczną od spotkania z Rosją. Potem mogą walczyć z Hiszpanami lub Węgrami.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama