Polscy szermierze bez medalu na mistrzostwach świata

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-07-23 19:47
A|A|A

fot. Facebook

Zawodnik AZS AWF Wrocław Tomasz Motyka oraz jego koledzy z zespołu: Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków), Krzysztof Mikołajczak (Legia Warszawa) i Marcel Baś (KKS Kraków) rozpoczęli rywalizację od wygranej z Kubą 45:37. W 1/8 finału biało-czerwoni zmierzyli się z gospodarzami turnieju. Przewaga niżej notowanych w światowym rankingu Rosjan była wyraźna i Polacy ulegli 31:45, tracąc szansę na podium.

W grupie drużyn walczących o miejsca 9-16 nasi szermierze odprawili z kwitkiem wszystkich rywali. Polacy wygrali kolejno z Hiszpanami 45:23, Japończykami 37:34 oraz Niemcami 45:35 i uplasowali się ostatecznie na dziewiątej pozycji. To wynik gorszy o pięć miejsc niż na ubiegłorocznym czempionacie w Budapeszcie.

Tomasz Motyka występu w Kazaniu nie zaliczy zatem do udanych. We wcześniejszym turnieju indywidualnym wrocławianin zajął odległe, 67. miejsce.

Zmagania drużynowe w szpadzie to ostatnie konkurencje MŚ w Kazaniu. Biało-czerwoni nie zdobyli w Rosji żadnego medalu, podobnie jak w trzech poprzednich edycjach MŚ. Najlepsze osiągnięcia to siódme miejsce szablistki Aleksandry Sochy i ósme florecistki Magdaleny Knop.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama