Były rywal Kliczki wraca na ring! Wystąpi w Dzierżoniowie

Michał Hamburger/PAP | Utworzono: 2014-08-16 20:32 | Zmodyfikowano: 2014-08-16 20:51
A|A|A

fot. Facebook

Były rywal Władimira Kliczki, z którym rywalizował o mistrzostwo świata wagi ciężkiej, wystąpi 17 października na gali w Dzierżoniowie. Stoczy ośmiorundowy pojedynek.

34-letni Wach nie walczył od 10 listopada 2012 roku, tj. od przegranego jednogłośnie na punkty pojedynku z młodszym z braci Kliczków o pasy federacji IBF, WBA i WBO. Po walce w Hamburgu polski pięściarz został zdyskwalifikowany, bowiem w jego organizmie wykryto niedozwolone środki. Dwie ostatnie rundy walki Wach - Kliczko:

Po upływie karencji Wach jeździł na sparingi m.in. z Aleksandrem Powietkinem, Dereckiem Chisorą i Davidem Haye'em, ale z różnych względów (m.in. brak porozumienia z promotorami), nie stoczył ani jednej oficjalnej walki.

Na ring wróci 17 października na gali w Dzierżoniowie; jego rywal na razie nie jest jeszcze znany. W potyczce wieczoru wystąpi utalentowany Kamil Łaszczyk, a kibice zobaczą również m.in. Nikodema Jeżewskiego, Michała Gerleckiego i Damiana Wrzesińskiego. Do ośmiorundowej walki Wach przygotowuje się w dzierżoniowskim gymie Global Boxing pod okiem trenerów Piotra Wilczewskiego (zajęcia typowo bokserskie) i Kamila Zielińskiego (ćwiczenia siłowe). Do tej pory stoczył 28 walk, z których 27 wygrał. W ostatnich latach o mistrzostwo świata kategorii ciężkiej bezskutecznie rywalizowali Wach, Andrzej Gołota, Albert Sosnowski i Andrzej Wawrzyk.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama