NUT FERMENT

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-10 11:49 | Zmodyfikowano: 2014-10-10 11:50
A|A|A

fot. materiały prasowe

Cykl koncertów na Scenie Ciśnień w Capitolu nie mógł nazywać się inaczej. (Niech będzie: mógł. Ale TA nazwa podobała się nam najbardziej). Pomyślany jako platforma promocyjna wrocławskiego środowiska muzycznego, w dziewięciu odsłonach od października do czerwca zaprezentuje publiczności 27 wykonawców – wrocławskich artystów piosenki.

Zapraszamy na Nut Ferment: ożywienie wśród nut i dźwięków, twórcze wrzenie muzyki. Krzesła i kanapa, prawda – nie atrapa Gospodarzem cyklu jest Konrad Imiela - każdy koncert poprowadzi w formie muzycznego talk-show na żywo, na Scenie Ciśnień w Teatrze Muzycznym Capitol. W każdym odcinku Nut Fermentu wystąpi troje gości – solistów lub zespołów – a każdy gość zaśpiewa trzy piosenki, w tym jeden cover innego wykonawcy występującego w tym samym odcinku. Nut Ferment, ciśnienie nut Koncerty rozpoczynać będzie piosenka „Nut Ferment”, wykonana przez aktorkę lub aktora Capitolu. Napisana została specjalnie na tę okazję – autorem słów jest Konrad Imiela, a muzykę skomponował Tomasz Leszczyński. Przez ucho do serca Każdy koncert rejestrowany jest przez kilka kamer i realizowany video na żywo, dźwięk zapisywany jest w studio nagrań. Od czwartku do niedzieli zmontowany materiał z niedzielnego koncertu emitowany jest w przestrzeni publicznej w kilku miejscach Wrocławia. W kolejną niedzielę – tydzień po koncercie – całe nagranie obejrzeć można na stronie www.nutferment.pl

REALIZATORZY
scenariusz, reżyseria i prowadzenie: KONRAD IMIELA, produkcja: TOMEK LEKTARSKI
dobór artystów: KONRAD IMIELA, TOMEK LEKTARSKI, RAFAŁ ZIELIŃSKI
konsultacja scenograficzno-kostiumowa: MATEUSZ STĘPNIAK,
realizacja video: BARTEK I PIOTR BARTOS / MANIFIESTA
realizacja dźwięku: KRZYSZTOF BOROWICZ

NUT FERMENT, 12 PAŹDZIERNIKA 2014
W pierwszej odsłonie cyklu Nut Ferment wystąpią: Kariera, OCN i Natalia Lubrano. Koncert w
formie talk-show na żywo rozpocznie się od piosenki tytułowej w wykonaniu Tomasza
Leszczyńskiego, aktora Teatru Muzycznego Capitol. Później scena należeć będzie do
prowadzącego spotkanie Konrada Imieli i artystów. Przed publicznością wystąpią kolejno:
• zespół Kariera w dwóch swoich piosenkach i jednym coverze Natalii Lubrano
• zespół OCN w dwóch swoich piosenkach i jednym coverze Kariery
• Natalia Lubrano w dwóch swoich piosenkach i jednym coverze OCN.

NATALIA LUBRANO
Muzyka Natalii Lubrano to rytmiczne Neo-Soul w doskonałym wydaniu. Autorski projekt tworzą Natalia Lubrano, Wojciech Orszewski oraz zaproszeni do tego projektu wspaniali muzycy: klawiszowiec Łukasz Damrych, basista Piotr Nosal oraz perkusista Łukasz Sobolak. Świetne kompozycje Wojtka i Natalii to analogowa brzmienia połączone z delikatną elektroniką zjawiskowym „czarnym” wokalem. Inspiracją dla muzyków do stworzenia tego albumu była twórczość Steviego Wondera, Musiq Soulchild, Dwele i innych twórców nowoczesnej muzyki soul.

Projekt Natalii Lubrano to unikalny miks nu-jazz, chill-out z oldschoolowym funkiem i rdzennym soul. Utwory z najnowszej płyty znalazły się na składankach: 4871 vol2 (luna music polska) i RAM Chillout in Black 2 (magnetic records). Natalia Lubrano z zespołem jest także finalistką konkursu Coke Live Fresh Noise 2010. Natalia Lubrano na polskiej scenie muzycznej znana jest z wieloletniej współpracy z zespołem Miloopa, z którym wydała trzy albumy, a także zagrała kilkadziesiąt koncertów przede wszystkim ze granicą. Występowała również z Andrzejem Smolikiem, a także w projekcie FoxBox. Udzieliła swojego wyjątkowego głosu na około dwudziestu albumach.

KARIERA
Zespół Kariera to rezultat wieloletniej przyjaźni Maćka Markowskiego (ex Małe Instrumenty) i Marcina Ożoga (Robotobibok, ex Małe Instrumenty). Duet pisze piosenki, nagrywa płyty, gra koncerty oraz samodzielnie realizuje swoje teledyski. Styl muzyczny zespołu mieści się w szerokich ramach avant-popu. Zespół nagrał dwie płyty „Miasto” oraz „Kołysanki” i aktualnie jest w trakcie pracy nad trzecią. Płyta „Miasto” (2011)

W roku 2009 Ożóg i Markowski wraz z wrocławskim poetą Tomkiem „Grzebykiem” Nowackim odkurzyli swoje piosenki z przeszłości na potrzeby wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej nadając im nowy gypsy-rockowy charakter. Piosenki stały się materiałem na płytę „Miasto”, a grupa zaczęła intensywnie koncertować. Zagrali razem około 100 koncertów. Akustyczne instrumentarium (kontrabas, klarnet basowy, moog, perkusja) to podstawa brzmienia płyty zarejestrowanej w analogowym studio Obuh w Rogalowie.

Płyta „Kołysanki” (2012)
Chórki, które były kolorytem pierwszej płyty z czasem ewoluowały do roli głosu wiodącego. Szerokie wokalowe harmonie i rozszerzone, bardziej elektryczne instrumentarium tworzą 10 onirycznych, avant-popowych utworów, do których przewrotne teksty napisał Ożóg. Płytę muzycy zarejestrowali i wydali samodzielnie. Rok pracy studyjnej wykształcił nową formułę zespołu, w której zespół odnalazł swój indywidualny język muzyczny oraz niezwykle się przy tym polubił.

Koncertowy skład zespołu poszerzony jest o śpiewającą i grającą na organach Julię Janczurę (Misses Modular) oraz perkusitę Sebastiana Szczepanowskiego (Von Zeit), który od początku z zespołem współpracuje. OCN

Zespół OCN powstał w 2001 roku we Wrocławiu i przez lata funkcjonował pod nazwą Ocean. Grupa ma na swoim koncie setki zagranych koncertów oraz pięć świetnie przyjętych płyt. Single Oceanu w znaczący sposób zaistniały zarówno w rozgłośniach radiowych, jaki i w telewizyjnych stacjach muzycznych. Do najważniejszych warto zaliczyć takie utwory jak „Dzień Dobry”, „Niekumacje”, „Niecierpliwy dostaje mniej”, „To wszystko czego chcesz” czy „Czas by krzyczeć” promujący nominowany do nagrody Fryderyka album „Cztery” czy „W piekle nie będę sam”.

Przełomowy w karierze zespołu okazał się konkurs zorganizowany przez jeden z największych europejskich festiwali, węgierski Sziget. Po raz pierwszy grupa zaprezentowała zupełnie nowy, bangielskojęzyczny materiał i finalnie wygrała konkurs. Prosto ze świetnie przyjętego koncertu, w trakcie którego poza nowymi utworami pojawiły się starsze kompozycje z angielskimi tekstami, zespół udał się do studia gdzie zarejestrował nowy singiel „Waterfall”.

Piosenka zadebiutowała na 4 miejscu największej rockowej listy w Polsce i szybko dotarła na sam szczyt zestawienia stając się zarazem jednym z największych hitów w podsumowaniu 2012 roku. Wraz z początkiem 2013 roku zespół dołączy do światowego katalogu artystów firmy Warner Music nGroup. Międzynarodowy kontrakt uwzględnia wydanie pierwszej angielskojęzycznej płyty zespołu pod tytułem „Waterfall” oraz współpracę na płaszczyźnie managementu oraz bookingu grupy. Za produkcję albumu odpowiada laureat nagrody Grammy – Vance Powell (The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon, The Dead Weather), który w styczniu przyleciał do Polski by osobiście nadzorować projekt. W związku z tymi wydarzeniami, zespół podjął decyzję o skróceniu nazwy do OCN.

Premiera płyty miała miejsce w kwietniu 2013. Na kolejny singiel wytypowany został utwór „The First Cut”, który szybko powtórzył wynik swojego poprzednika. Aktualnie zespół rozpoczął intensywny sezon koncertowy. W tym roku OCN pojawi się na licznych festiwalach, w tym na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie jako jedyny polski artysta otworzy koncert Beyonce!

KOLEJNE DATY TO:
9 listopada – można już rezerwować miejsca na stronie www.teatr-capitol.pl, 20 grudnia,
17 stycznia, 22 lutego, 29 marca (w ramach 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej).
O datach: kwietniowej, majowej i czerwcowej damy znać niebawem.
BILETY 30 ZŁ ONLINE NA WWW.TEATR-CAPITOL.PL
Więcej na: www.nutferment.pl

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama