Cuprum bez szans. PGE Skra pewnie zdobywa halę w Lubinie

| Utworzono: 2014-10-10 19:56 | Zmodyfikowano: 2014-10-10 20:01

Początek ligi dla ekipy miedziowych miał być trudny i taki jest w istocie. Dwa mecze z faworytami, dwie porażki. W pierwszym spotkaniu na inaugurację lubinianie przegrali z wicemistrzem Polski Asseco Resovią 1:3. Teraz poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej.

Na parkiecie pięknej, nowej lubińskiej hali zaprezentowali się dziś świeżo upieczeni mistrzowie świata. W szóste wybiegli Karol Kłos i Mariusz Wlazły. Z ławki wspomógł ich Michał Winiarski. Do tego warto dodać wybitnych siatkarzy zagranicznych: Facundo Conte, Srecko Lisinaca, Nicolasa Uriarte. W konfrontacji z tak utytułowanym przeciwnikiem beniaminek nie miał nic do powiedzenia.

Pierwsza partia zdecydowanie dla obrońców tytułu mistrza Polski. PGE Skra rozpoczęła z wysokiego "c". Szybko uzyskała przewagę zwyciężając 25:15. W drugim secie emocji nieco więcej. Wszystko za sprawą Cuprum, które zdobyło pięć punktów więcej. W ostatecznym rozrachunku jednak kolejna partia pewnie wygrana przez przyjezdnych. W ostatnim secie gospodarze zaprezentowali się najlepiej. Niestety i to było za mało. Bełchatowianie wygrywają do 22 i stawiają kolejny w krok w kierunku obrony mistrzostwa Polski.

Kibice w Lubinie nie zawiedli. W komplecie wypełnili nowoczesny obiekt. Zarówno utytułowanym przeciwnikom, jak i swoim pupilom, zgotowali miłe przyjęcie. Później mięli okazję oklaskiwać już tylko jedną drużynę. Teraz beniaminek musi szybko wyciągać wnioski i poprawiać błędy. Na pocieszenie warto dodać, że w kolejnych meczach PlusLigi Cuprum będzie o niebo łatwiej. Za lubinianami spotkania z dwiema najlepszymi drużynami rozgrywek.

Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (15:25, 20:25, 22:25).

Cuprum Lubin: Ivan Borovnjak, Marcel Gromadowski, Łukasz Kadziewicz, Grzegorz Łomacz, Dmytro Paszyckij, Jeroen Trommel - Paweł Rusek (libero) - Łukasz Łapszyński, Adam Michalski

PGE Skra Bełchatów: Facundo Conte, Karol Kłos, Srecko Lisinac, Nicolas Marechal, Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły - Kacper Piechocki (libero) - Aleksa Brdjovic, Maciej Muzaj, Michał Winiarski, Wojciech Włodarczyk.