Koszykarki z Polkowic nadal niepokonane w ekstraklasie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-11-02 21:46 | Zmodyfikowano: 2014-11-02 21:48

Do ostatnich sekund wynik  tego spotkania był kwestią otwartą. Inauguracyjną i trzecią kwartę wygrały zawodniczki Basketu. Polkowiczanki były lepsze w drugiej części meczu. Przed ostatnią odsłoną wicemistrzynie Polski przegrywały jednym punktem.

Ekipa z Dolnego Śląska największy problem miała z zatrzymaniem rozgrywającej świetne zawody Aaryn Ellenberg. Amerykanka mecz zakończyła z dorobkiem 30 punktów. W 32. minucie, po dwóch celnych rzutach wolnych Ellenberg zespół CCC tracił do rywalek 4 punkty. Seria 9:0 polkowiczanek będąca dziełem dwóch zawodniczek: Agnieszki Majewskiej i Aishah Sutherland, pozwoliła przyjezdnym odzyskać kontrolę nad spotkaniem. Emocje były jednak do samego końca. Niesamowita Ellenberg trafiła dwa razy za trzy i przewaga CCC stopniała do zaledwie jednego punktu (61:60). Podopieczne Arkadiusza Rusina zachowały jednak więcej zimnej krwi w końcówce. W ostatniej minucie z półdystansu trafiła Sutherland, a rzuty wolne pewnie wykonywała Majewska. To właśnie one w największym stopniu przyczyniły się do czwartej w tym sezonie wygranej wicemistrzyń Polski z Polkowic.

Basket Konin - CCC Polkowice 62:65 (20:19, 14:17, 15:12, 13:17).

Basket Konin: Aaryn Ellenberg Wiley 30, Marta Urbaniak 13, Anna Dąbek 8, Jessica Lawson 4, Shannon Denise Bobbitt 3, Aleksandra Kaja 2, Julia Drop 2, Iwona Płóciennik 0, Klaudia Sosnowska 0.

CCC Polkowice: Aishah Sutherland 17, Agnieszka Majewska 13, Helena Sverrisdottir 13, Magda Kaczmarska 9, Dominika Owczarzak 5, Agata Szczepanik 3, Lauren Taylor Hall 3, Naketia Swanier 2, Karolina Puss 0.