Wrocławskie siatkarki sprawdzą formę mistrzyń Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-11-04 21:57
A|A|A

Mistrz Polski z Polic jest głównym pretendentem do tytułu także w tym sezonie. Zespół Chemika zdołał zatrzymać większość czołowych zawodniczek, z Małgorzatą Glinką i Anną Werblińską na czele. Ekipę z Pomorza Zachodniego wzmocniły ponadto Serbki Sanja Malagurski i Stefana Veljković oraz reprezentantki Polski Aleksandra Jagieło i Mariola Zenik. Według terminarza mecz Chemika z Impelem miał być rozegrany w drugiej kolejce ekstraklasy. Klub Polic poprosił jednak o przełożenie trzech pierwszych spotkań sezonu z uwagi na udział kilku swoich siatkarek w Mistrzostwach Świata. Wrocławski klub jako jedyny, na prośbę przystał.

Oba zespoły, które już niebawem czekają występy w Lidze Mistrzyń,  rozegrały do tej pory cztery spotkania w Orlen Lidze. Policzanki mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Impel sezon rozpoczął niewiele gorzej. Na swoim koncie ma tylko punkt mniej. Wrocławianki przegrały w pięciu setach z Atomem Treflem Sopot, z którym drużyna Chemika wygrała po tie breaku.

Sentymentalny podtekst środowe spotkanie będzie mieć dla dwóch siatkarek Impelu Agaty Sawickiej i Anny Grejman, które w ubiegłym sezonie broniły barw drużyny z Polic.

Początek meczu Chemika z Impelem o godz. 18.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama