Festiwalowy weekend w Kinie Nowe Horyzonty

Jan Pelczar | Utworzono: 2014-11-21 11:54 | Zmodyfikowano: 2014-11-21 11:54
A|A|A

W weekend kinomani będą mieli tam w czym wybierać. Już w piątek premiera dokumentu "Totart, czyli odzyskiwanie rozumu". Po seansie o 20.00 zaplanowano spotkanie z reżyserem Bartoszem Paduchem, producentem Darkiem Dikti oraz muzykami Kormoranów. Muzykę wrocławskiej grupy wykorzystano w filmie o gdańskiej formacji artystycznej, znanej m.in dzięki Ryszardowi Tymonowi Tymańskiemu, Pawłowi Konjo Konnakowi, Darkowi Brzósce Brzóskiewiczowi, Pawłowi Paulusowi Mazurowi. Usłyszymy też Szelest Spadających Papierków, Pancerne Rowery, Paulusa, Chałupniczą Rzeczywistość Wirtualną, TOTART DDA, Jazz Out i Zurt. Szczegóły tutaj.

W Kinie Nowe Horyzonty premierowo będzie też pokazywany dokument o Czesławie Niemenie - "Sen o Warszawie". Więcej przeczytacie tutaj.

Od piątku w Kinie Nowe Horyzonty będzie też można oglądać najnowsze kino azjatyckie podczas przeglądu Pięć Smaków. Na początek "Bez przebaczenia", remake znanego westernu Clinta Eastwooda, z przeniesieniem w realia japońskie. Wrocławski przegląd to replika warszawskiego festiwalu. Do 27 listopada będzie można obejrzeć najnowsze i najciekawsze filmy z dalekowschodnich kinematografii. Szczegóły tutaj.

Miłośnicy sztuki kulinarnej też nie obejdą się smakiem. Podczas przeglądu filmów kulinarnych "Kuchnia + Food Film Fest" będzie można oglądać i degustować. Ekranowe historie traktować będą o szampanie, który niekoniecznie musi być rodzaju męskiego, o sekretach najbardziej cenionej restauracji na Ziemi, o maniakalnych smakoszach, subkulturze foodies, tajemnicach jogurtu, kawioru i sosu sojowego. Podczas dyskusji będzie można rozmawiać nad społecznym znaczeniem jedzenia. Kulinarne niespodzianki czekają miłośników azjatyckiej kuchni. Będzie kolacja zainspirowana filmami i niedzielne śniadanie. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama