Emocje w Głogowie. Chrobry lepszy od Wybrzeża

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2014-12-01 19:57

Chrobry źle wszedł w mecz. Przez pierwsze dziewięć minut gospodarze nie rzucili ani jednej bramki. Wybrzeże w tym czasie zdobyło ich trzy. W połowie pierwszej części meczu głogowianie nawiązali kontakt z rywalem - przegrywali tylko 5:6. Dalsze minuty wskazywały na to, że Wybrzeże zejdzie do szatni z prowadzeniem. Tak się jednak nie stało. Tuż przed przerwą gospodarze wyrównali na 10:10.

W drugiej połowie Chrobry w końcu uzyskał przewagę. Pierwsze trzy minuty po powrocie z szatni to dwie bramki głogowian, bez jakiejkolwiek straty. Wybrzeże było jednak w grze. W 39 minucie wróciło na jednobramkowe prowadzenie. Od tego momentu to gospodarze mieli swoją serię 7:1 i w 48 minucie prowadzili 20:15. W końcówce goście postraszyli jeszcze Chrobrego - na trzy minuty przed końcem tylko jedno trafienie dzieliło ich od remisu - ale głogowianie nie wypuścili już korzystnego wyniku. Dolnośląski zespół wygrał 25:22.

Po tym zwycięstwie Chrobry awansował z dziewiątego na szóste miejsce w tabeli i jest najwyżej klasyfikowaną drużyną z naszego regionu. Zagłębie Lubin zajmuje siódmą pozycję, a Śląsk Wrocław plasuje się na dziesiątej lokacie.