Bolesna lekcja dla mistrzów Polski ze Zgorzelca (ZDJĘCIA)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-12-05 22:46 | Zmodyfikowano: 2014-12-05 22:48

Mistrzowie Polski nie byli faworytem w starciu z niepokonanym do tej pory liderem grupy. Początek nie zwiastował jednak blisko 40-punktowej porażki podopiecznych Miodraga Rajkovicia, którzy w tym spotkaniu musieli sobie radzić bez Mardy'ego Collinsa. Zgorzelczanie rozpoczęli wprawdzie mecz z dużym respektem dla rywala, ale Katalończycy także rozkręcali się powoli. Na tyle wolno, że gospodarze mimo iż po 5 minutach przegrywali już 4:12, zdołali w końcówce odrobić część strat i po pierwszej kwarcie przegrywali tylko 16:20.

Niestety były to miłe złego początki. Kolejne dwie kwarty były już popisem mistrza Hiszpanii. W 16 minucie Maciej Lampe popisał się akcją "2+1" i przewaga gości po raz pierwszy urosła do 10 punktów. Turów grał nerwowo i nieskutecznie. Mistrzowie Polski pudłowali w prostych sytuacjach, popełniali sporo strat, przegrywali także walkę na tablicach. Utytułowany rywal bezwzględnie to wykorzystywał.

Różnicę klas w tym spotkaniu pokazała zwłaszcza trzecia kwarta przegrana przez PGE aż 16:36. Mistrzowie Polski nie potrafili sobie poradzić ze świetną obroną Barcelony. Katalończycy dzięki świetnej postawie m.in. Bostjana Nachbara w ataku błyskawicznie powiększali przewagę, która pod koniec tej części meczu wynosiła już ponad 30 punktów. Zgorzelczanie na dodatek stracili Damiana Kuliga, który złapał w tej kwarcie piąte przewinienie.

W ostatniej partii nic się nie zmieniło. PGE Turów nie zdołał uniknąć klęski, bo goście wciąż grali ze sporym zaangażowaniem. Mistrzowie Hiszpanii z łatwością przekroczyli granicę 100 punktów i ostatecznie rozgromili zgorzelczan, dla których była to siódma porażka w ósmym meczu.

Mistrzowie Polski mają już tylko matematyczne szanse na awans do czołowej 16-tki Euroligi. PGE Turów musi wygrać dwa ostatnie spotkania w grupie i liczyć na potknięcie czwartej obecnie w tabeli drużyny z Mediolanu.

PGE Turów Zgorzelec - FC Barcelona 65:104 (16:20, 11:23, 16:36, 22:25)

PGE Turów: Taylor 17, Chyliński 12, Jaramaz 9, Wiśniewski 8, Wright 4, Zigeranović 4, Nikolić 4, Dylewicz 3, Moldoveanu 2, Kulig 2, Karolak 0.

FC Barcelona: Nachbar 17, Hezonja 15, Tomić 12, Lampe 10, Abrines 10, Satoransky 9, Thomas 8, Huertas 5, Doellman 5, Oleson 5, Pleiss 5, Hakanson 3.