Koszykarki CCC Polkowice wygrały w Rybniku

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-12-10 21:32

Zawodniczki CCC Polkowice po niespodziewanych przegranych w Lublinie z AZSem i w Łodzi z Widzewem wreszcie odniosły zwycięstwo.

Od samego początku wicemistrzynie Polski grały bvardzo dobrze. Najpierw prowadziły 10:0 a później 16:2. Pierwszą kwartę wygrały 20:7 a po dwudziestu minutach gry prowadziły 39:28.

Ciężar odrabiania strat próbowała brać na siebie Amerykanka Leah Metcal, która zdobyła aż 34 punkty, ale nie miała wsparcia od reszty zespołu. W trzeciej kwarcie ROW odrobił część strat, ale zespół CCC nie pozwolił już odebrać sobie zwycięstwa.

Wicemistrzynie Polski czeka teraz prawdziwy szlagier. W niedzielę zagrają na własnym parkiecie z mistrzem Polski Wisłą Kraków.

ROW Rybnik - CCC Polkowice 66:78 (7:20, 21:19, 24:22, 14:17).

ROW Rybnik: Leah Metcalf 34, Drey Mingo 10, Kateryna Rymarenko 9, Katarzyna Motyl 7, Elżbieta Paździerska 5, Angelica Henry 1, Martyna Jasiulewicz 0, Justyna Zielonka 0, Martyna Stelmach 0, Weronika Oskwarek 0.

CCC Polkowice: Aishah Sutherland 18, Justyna Jeziorna 13, Naketia Swanier 13, Dominika Owczarzak 10, Agnieszka Majewska 10, Lauren Taylor Hall 8, Helena Sverrisdottir 6, Karolina Puss 0, Agata Szczepanik 0, Magda Kaczmarska 0.