"Udziałowcy EIT+ powinni po męsku zakończyć swój spór" (Posłuchaj)

(www.prw.pl) | Utworzono: 2009-09-09 23:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

EIT+ jest spółką utworzoną przez samorządy Wrocławia i województwa oraz grupę czołowych miejscowych uczelni publicznych. Konflikt rozgorzał o model działania tej instytucji. Politechnika Wrocławska zarzuciła twórcom EIT+, że korzystając z jej dorobku chcą po cichu stworzyć konkurencyjną uczelnię techniczną. Z kolei władze Wrocławia przekonują, że spór o EIT+ grozi upadkiem tego projektu, a w konsekwencji utratą ponad 200 mln euro, które miały być przeznaczone na badania realizowane przez spółkę.


Szymon Gruszka jest analitykiem Dolnośląskiego Ośrodka Studiów Strategicznych i blogerem serwisu Dolnoslazacy.pl. Łukasz Medeksza pracuje w Radiu Wrocław.

Po raz pierwszy starli się o EIT+ w komentarzach pod blogerskim tekstem Gruszki na ten temat. Bloger zaatakował tam władze Politechniki Wrocławskiej.

Posłuchaj rozmowy Łukasza Medekszy z Szymonem Gruszką:

Szczegóły sporu o EIT+ można znaleźć w:
- tekstach "Gazety Wyborczej Wrocław", która otwarcie poparła stanowisko władz Wrocławia i atakuje rektora Politechniki Wrocławskiej, prof. Tadeusza Więckowskiego;
- obszernym wywiadzie, jakiego prof. Więckowski udzielił pismu "Pryzmat" wydawanemu przez swoją uczelnię (str. 15-19);
- wywiadzie, którego udzielił "Polsce Gazecie Wrocławskiej".

REKLAMA
Dźwięki
"Udziałowcy EIT+ powinni po męsku zakończyć swój spór". Szymon Gruszka i Łukasz Medeksza dyskutują o EIT+. Program "Kontra" Radia Wrocław

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama