Dolnośląscy lekkoatleci walczyli w Pedro's Cup

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-02-18 06:31 | Zmodyfikowano: 2015-02-18 06:33

Kasprzycka w konkursie skoku wzwyż musiała uznać wyższość Kamili Lićwinko. Zwyciężczyni uzyskała wynik - 1,98m, a dolnośląska zawodniczka skoczyła 1,92m. Trzecie miejsce zajęła Węgierka Barbara Szabo.

W zawodach rozgrywanych w łódzkiej Atlas Arenie skakano także o tyczce. Najlepszy był Piotr Lisek, który pokonał wysokość 5,75m. Drugi był Brazylijczyk Augusto Dutra, a trzeci Grek Konstadinos Filippidis - obaj uzyskali po 5,65m. Tuż za podium uplasował się zawodnik AZS AWF Wrocław - Robert Sobera, skacząc 5,55m.

Identyczną pozycję, tyle, że w konkursie pchnięcia kulą zajął Jakub Szyszkowski. 24-latek reprezentujący Śląsk Wrocław uzyskał wynik 19,65, ale był bardzo niezadowolony ze swojej dyspozycji - "To był dla mnie tragiczny konkurs. Beznadziejnie rzucałem technicznie. Pogubiłem się troszkę. Jest pare dni do mistrzostw Polski, mam nadzieję, że w Spale, razem z trenerem poprawimy coś z techniką, bo jak na ten moment jest beznadziejnie w tym elemencie". Najlepszym kulomiotem okazał się Amerykanin Ryan Withing, który pchnął 21,80 m. Drugi był Czech Tomas Stanek osiągnął 20,94m a trzeci Bułgar Georgi Iwanow - 20,02m.