KGHM Metraco Zagłębie wygrywa w Pucharze Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-02-19 06:32

Mecz rozpoczął się od dobrych interwencji bramkarki Zagłębia Moniki Maliczkiewicz, dzięki której lubinianki zdobyły minimalną przewagę. Skuteczna w ataku była Joanna Obrusiewicz. Dzięki temu po dziesięciu minutach zespół Bożeny Karkut prowadził 5:1.

Wówczas o przerwę poprosił trener gości Edward Jankowski i sytuacja na parkiecie zmieniła się jak w kalejdoskopie. Zespół z Koszalina zaczął odrabiać straty, a Zagłębie nie mogło zdobyć bramki. Wreszcie w końcówce pierwszej połowy po skutecznych akcjach Obrusiewicz i Agnieszki Jochymek oraz ponownie znakomitym interwencjom Maliczkiewicz gospodynie objęły prowadzenie 12:8.

W drugiej połowie przewaga drużyny Bożeny Karkut urosła aż do siedmiu goli. Zespół z Koszalina ruszył jednak do odrabiania strat, a w bramce gości skutecznością imponowała Beata Kowalczyk. W 42. minucie przewaga Zagłębia zmalała do czterech trafień.

Końcówka była bardzo emocjonująca, bo w 57. minucie zespół z Lubina prowadził już tylko różnicą dwóch goli i nie potrafił powiększyć tej przewagi. Rewanż rozegrany zostanie za tydzień w Koszalinie, a zwycięzca awansuje do Final Four Pucharu Polski.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Energa Koszalin 22:20 (12:8)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Tsvirko, Maliczkiewicz - Załęczna 2, Piekarz 2, Pałgan, Obrusiewicz 7, Paluch, Lalewicz 2, Piechnik 2, Walczak 1, Jochymek 6, Milojević.

Energa Koszalin: Prudzienica, Kowalczyk - Kalska 3, Kobyłecka 5, Muchocka 3, Chmiel 1, Załoga, Błaszczyk 3, Manoila 2, Matuszczyk 3.