Szczypiornistki Zagłębia z szansami na Puchar Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-05-16 21:43 | Zmodyfikowano: 2015-05-16 21:46

Pierwszą bramkę sobotniego meczu zdobyła Joanna Obrusiewicz. To właśnie ta zawodniczka oraz Kaja Załeczna miały najwięcej tego dnia do powiedzenia w grze ofensywnej Zagłębia. Lubinianki po 10 minutach wyrównanej gry zaczęły powoli budować swoją przewagę. Pomogły im w tym 2-minutowe wykluczenia w zespole rywalek. Najpierw podopieczne Bożeny Karkut odskoczyły na 4, a do szatni schodziły przy własnym prowadzeniu 16:11.

Przełomowe dla losów spotkania okazały  się pierwsze minuty po przerwie. Szczecinianki nadal nie potrafiły zatrzymać bardzo skutecznej tego dnia w ataku Obrusiewicz, którą po końcowej syrenie uhonorowano tytułem MVP. To właśnie m.in. po jej trafieniach w 35 minucie przewaga Zagłębia urosła do 7 goli. Zryw rywalek pozwolił im zmniejszyć dystans do czterech bramek. Na kwadrans przed końcem wynik był jeszcze sprawą otwartą. W tedy jednak ponownie dał o sobie znać Obrusiewicz, a w bramce ważne interwencje zanotowała Monika Maliczkiewicz. Ekipa Bożeny Karkut powiększyła szybko przewagę do dziewięciu bramek i stało się jasne, że już nic nie odbierze Miedziowym miejsca w niedzielnym finale.

W decydującym meczu o Puchar Polski lubinianki zagrają (godz.17.30) z Vistalem Gdynia. Wicemistrzynie kraju w drugim półfinale pokonały mistrza Polski - MKS Lublin 29:28.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 30:20 (16:11)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka - Robótka, Załęczna 6, Piekarz 1, Pałgan 4, Obrusiewicz 10, Paluch 2, Premović, Lalewicz 2, Piechnik 2, Lima, Walczak 1, Jochymek 2, Milojević.

Pogoń: Płaczek, Szywierska - Sabała, Stachowska 4, Cebula, Noga 2, Głowińska, Jurczyk, Królikowska 3, Stasiak 4, Zimny 2, Koprowska 3, Zawistowska 1, Kochaniak, Yashchuk 1.