Łukasz Matuszyk: "Bagaż". Nowa płyta i koncert (SŁUCHAJ)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2015-02-24 20:57 | Zmodyfikowano: 2015-02-24 21:07
A|A|A

fot. Bartek Kot

Łukasz Matuszyk, wrocławski kompozytor i muzyk, związany z Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy, regularnie koncertujący z Martyną Jakubowicz. Właśnie wydał debiutancki album pt. BAGAŻ (pod patronatem Radia Wrocław Kultura). Koncert promujący płytę 1 marca w Legnicy! Czekają na nas same wokalne znakomitości, m.in. Natalia Lubrano, Aga Damrych, Natalia Grosiak, doskonali muzycy i stylistyczna różnorodność:

Koncert o godz. 19.00 na Scenie Gadzickiego w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy. A w rozmowie z autorem więcej na temat koncepcji płyty, eklektycznego zbioru utworów z różnych okresów życia 36-letniego wirtuoza akordeonu:

 

Łukasz Matuszyk jest kompozytorem, aranżerem, wirtuozem akordeonu. W 2003 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie akordeonu Piotra Dziubka. Wielokrotnie tryumfował w muzycznych konkursach i przeglądach, był stypendystą programu Sokrates, uczestnikiem lekcji mistrzowskich i kursów interpretacji w kraju i za granicą. Występuje jako solista i członek zespołów. Jest stałym akompaniatorem Martyny Jakubowicz. Brał udział m.in. w koncercie z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (2003, z Maciejem Maleńczukiem), w koncercie finałowym 25. PPA we Wrocławiu (Galeria - piosenki Jacka Kaczmarskiego). Przygodę z teatrem rozpoczął w 2002 roku, wykonując muzykę Bartka Straburzyńskiego do spektaklu Mersi, czyli przypadki Szypowa (reż. J. Głomb). Potem działał jako akordeonista na scenach Wrocławia (Teatr Współczesny, Teatr Muzyczny) i Legnicy (Szaweł, reż. J. Głomb, 2004, Plac Wolności, reż. L. Raczak, 2005). W Teatrze im. Modrzejewskiej zadebiutował także jako aranżer (recital E. Galusińskiej Trzeba mieć ciało, koncert Kochaj i walcz) i kompozytor. Jest autorem muzyki do takich spektakli, jak: Nie pieprz, Pietrze (reż. P. Bluszcz, 2004), Deszcze (reż. A. Wieczur-Bluszcz, ), Mizantrop (reż. A. Wieczur-Bluszcz, ), Iwanow (reż. L. Zaikauskas, 2012), "Komedia Obozowa" Roya Kifta, reż. Łukasz Czuj, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, 2012, "Wesołe Miasteczko" wg Juliana Tuwima , kabaret, opieka reż. Joanna Gonschorek, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, 2014 r. Napisał także muzykę do debiutanckiego filmu Anny Wieczur-Bluszcz Być jak Kazimierz Deyna. http://www.lukaszmatuszyk.com/

 

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama