KGHM Metraco Zagłębie przegrało, ale jest w Final Four

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-02-25 21:23 | Zmodyfikowano: 2015-02-25 21:36

Zespół z Lubina wygrał pierwsze spotkanie 22:20, ale w weekendowym ligowym meczu tych drużyn przegrał w Koszalinie 22:27 i wydawało się, że wicemistrzynie Polski czeka bardzo trudna przeprawa.

Początek meczu należał do Zagłębia. W pierwszym kwadransie zespół prowadzony przez Bożenę Karkut przeważał i prowadził 8:4. Drużyna z Koszalina ruszyła do odrabiania strat i na kilka minut przed końcem pierwszej połowy zespół z Lubina prowadził już tylko 11:10. Ostatecznie do przerwy wicemistrzynie Polski prowadziły 13:12.

Na początku drugiej połowy Zagłębie znów odskoczyło, ale wkrótce trzecią dwuminutową karę otrzymała Aleksandra Paluch. Zagłębie musiało sobie radzić bez swojej obrotowej, a od 48. minuty także bez Anny Pałgan, która również ujrzała czerwoną kartkę. Lubinianki wygrywały 20:18, by niedługo później przegrywać 20:21.

Końcówka była dramatyczna. Zespól z Koszalina prowadził 24:22 i Zagłębie chcąc awansować nie mogło przegrać wyższą różnicą. Lubinianki zdołały rzucić jednak bramkę i mogły się cieszyć z awansu do Final Four.

AZS Koszalin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:23 (12:13)

AZS: Prudzienica, Kowalczyk - Kalska 10, Kobyłecka 4, Fornalik, Muchocka 4, Chmiel, Błaszczyk 3, Manoila, Matuszczyk 3.

KGHM Metraco Zagłębie: Tsvirko, Chojnacka, Maliczkiewicz - Załęczna 8, Pałgan 1, Obrusiewicz 6, Paluch, Lalewicz 1, Piechnik 5, Walczak, Jochymek 1, Milojević 1.