Cuprum Lubin rozpoczyna walkę o piąte miejsce w Ekstraklasie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-03-06 06:38

Gra toczy się o prestiż. Po tym jak Cuprum odpadł z rywalizacji o medale, teraz może zająć najwyżej piąte miejsce. Pierwszą przeszkodą na drodze do tego celu są siatkarze z Kielc, którzy w fazie zasadniczej uplasowali się na dwunastej pozycji.

W czasie kiedy lubinianie rywalizowali z Jastrzębskim Węglem o wejście do półfinału, Effector grał o miejsca 5-12. Kielczanie grali z AZS Częstochowa i oba mecze zakończyli wynikiem 3:0. Warto zauważyć jednak, że drugie spotkanie w przeciwieństwie do inauguracyjnego starcia było zacięte.

Dla Cuprum i Effectora będzie to trzecie starcie w tym sezonie. Po raz pierwszy zespoły zmierzyły się w siódmej kolejce fazy zasadniczej. Wtedy lepsi byli kielczanie, którzy na własnym secie wygrali 3:2. Tie-break w tym meczu zakończył się przy stanie 16:14 dla gospodarzy. Drugie starcie, które odbyło się w Lubinie potoczyło się po myśli Cuprum. W styczniu tego roku (20 kolejka) dolnośląski zespół pokonał Effector 3:1, a zadecydowała o tym m.in. postawa przyjmującego Ivana Borovnjaka, którego wybrano na MVP spotkania.

Teraz rywalizacja będzie toczyć się w ramach dwumeczu. Pierwsze starcie odbędzie się w Kielcach. Rewanż zostanie rozegrany w Lubinie. W przypadku remisu o awansie do dalszej fazy zadecyduje złoty set.