Paterski zwycięzcą Ślężańskiego Mnicha (ZDJĘCIA)

Gregor Niegowski | Utworzono: 2015-04-12 19:50 | Zmodyfikowano: 2015-04-12 19:50
A|A|A

fot. Gregor Niegowski (Radio Wrocław)

Maciej Paterski ponownie najlepszy w Sobótce. Zawodnik CCC Sprandi Polkowice z czasem 2 godziny 41 minut i 27 sekund zwyciężył w wyścigu głównym mężczyzn Ślężańskiego Mnicha. To drugie zwycięstwo z rzędu Paterskiego w tych zawodach. W historii tego wyścigu tylko dwóm zawodnikom udała się ta sztuka. Polski kolarz marzy, by wygrać tę imprezę również za rok, bo jak wiele razy zaznaczał w Sobótce jeździ mu się po prostu najlepiej.

- Zawsze super atmosfera i pełno ludzi, to na pewno mnie napędza. Myślę, że to nie tylko moje zdanie, tylko każdy zawodnik może poczuć się tutaj jak na jednym z najlepszych wyścigów. To też dodaje skrzydeł - mówił po zwycięstwie Paterski:

Kolarz zaznaczył, że nie było to tak łatwe zwycięstwo jak przed rokiem. Chociaż Paterski poprawił zeszłoroczny wynik o 3 minuty, to do końca musiał się oglądać za siebie.

- Próbowałem zaatakować na przedostatnim przejeździe. Chciałem wykonać podobny atak jak w zeszłym roku. W połowie rundy doszli mnie. Zdążyłem się dobrze zregenerować i ustaliłem wtedy z Bartkiem Matysiakiem, że zaczynam finiszować wcześniej. Udało się odjechać samemu w tej końcówce i dojechać do mety - tłumaczy Maciej Paterski:

W kategorii Orlików najlepszy był Jakub Kaczmarek również z CCC. Młody kolarz zajął też 5 miejsce w męskiej elicie.

Ślężański Mnich to nie tylko zmagania zawodowców. W sumie w Sobótce pojawiło się aż 1500 amatorów dyscypliny, którzy ścigali się od rana w różnych kategoriach wiekowych.  Amatorzy mierzyli się z 17-kilometrową pętlą wokół miejscowości, by później oddać pole tym najlepszym.

Nie zabrakło też znanych gwiazd Polskiego kolarstwa. Podczas rowerowego święta odbyła się również uroczystość odsłonięcia tablic w Alei Sław Kolarstwa. Tym razem zaprezentowane zostały sławy polskiego kolarstwa torowego. Zaproszenia do Alei przyjęli olimpijczycy i medaliści mistrzostw świata: Benedykt Kocot, Janusz Kotliński, Ryszard Konkolewski, Zbigniew Płatek, Andrzej Sikorski. Odsłonięta została również tablica pierwszych polskich olimpijczyków, drużyny torowców medalistów z Paryża w 1924 roku. W Alei Sław Kolarstwa znalazło się miejsce dla wychowanka klubu z Sobótki, torowca Romana Bronowickiego.

Sporo atrakcji przygotowano także dla kibiców m.in.: wystawy sprzętu i akcesoriów kolarskich, stoiska sponsorów, obficie zaopatrzony bufet i oczywiście bogaty program artystyczny.

Wyniki:

kat. Mężczyźni Open (7x17)
1. Paterski Maciej (CCC Sprandi Polkowice) 2:41:27
2. Franczak Paweł (ACTIVEJET TEAM ) 2:41:48
3. Matysiak Bartłomiej (CCC Sprandi Polkowice) 2:41:49

kat. Kobiety Open (4x17)
1. Brzeźna Monika (TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM) 1:52:37
2. Brzeźna-Bentkowska Paulina  (TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM) 1:53:31
3. Pietrzak Łucja (LKS Atom Mat Dzierżoniów) 1:53:42

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama