"Ostre Koło" wraca! 16 kwietnia zapraszamy do Sobótki na Ślężańskiego Mnicha

Radio Wrocław, AO | Utworzono: 2023-04-06 08:41 | Zmodyfikowano: 2023-04-06 08:43
"Ostre Koło" wraca! 16 kwietnia zapraszamy do Sobótki na Ślężańskiego Mnicha - fot. PRW
fot. PRW

W tym roku serie naszych wyjazdowych akcji rowerowych rozpoczniemy 16 kwietnia w Sobótce, gdzie spotkamy się na Ślężańskim Mnichu – wyścigu z serii VeloBank VIA Dolny Śląsk, który tradycyjnie rozpoczyna sezon kolarski nie tylko na Dolnym Śląsku, ale w całej Polsce. Będzie to pierwszy z 10 zaplanowanych na ten rok wyścigów w ramach cyklu. O 9:30 zawodnicy wyruszą na piękną, malowniczą, acz wymagającą pętlę o długości 30 km. Po drodze czekać ich będzie podjazd pod Strzegomiany i Przemiłów, przejazd po brukowanej drodze przez Oleszną, kręta malownicza droga przez Piotrówek, Tomice i Glinice, a następnie powrót od strony Jordanowa Śląskiego do Sobótki i majestatyczna góra Ślęża na horyzoncie. W samej Sobótce czeka jeszcze podjazd pod ul. Garncarską, przejazd przed Rynek oraz finisz po pokonaniu prawie kilometrowego podjazdu aleją św. Anny.

Możesz zmierzyć się z czołówką polskich kolarzy amatorów, rywalizując w klasyfikacji open, ale również walcząc o jak najwyższe miejsce oraz punkty w swojej kategorii wiekowej. A tych w tym roku organizator przygotował dość sporo. Warto dodać, że najlepiej punktowane wyścigi sumują się do klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Jak zwykle nasi słuchacze będą mogli liczyć na świetną zabawę, ale również sporą dawkę wiedzy. Specjaliści podpowiedzą jak zadbać zarówno o siebie, jak i swój jednoślad po przerwie zimowej, a także doradzą gdzie wybrać się na rowerowy wypad. Wspólnie odsłonimy także kolejne nazwiska na jedynej w Polsce "Alei Sław Kolarstwa", na której w tym roku zawitają Maja Włoszczowską, Anna Szafraniec, Aleksandra Dawidowicz, Magdalena Sadłecką. Swoją skałę w Alei będzie miał również legendarny zawodnik MTB Marek Galiński.

Jak przyjęło się mawiać „Kogo nie ma na Ślężańskim Mnichu ten sezonu nie rozpoczął ” - my tylko dodamy, że "Kogo z Ostrym Kołem Radia Wrocław nie ma na Ślężańskim Mnichu ten sezonu nie rozpoczął".

Zapraszamy!

Zapisy oraz wszelkie informacje na stronie >> Via Dolny Śląsk <<

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.