4 medale wrocławian na inaugurację MP seniorów w judo

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-04-25 11:22 | Zmodyfikowano: 2015-04-25 16:44

Judoka Gwardii pewnie triumfował w kategorii do 73 kg, wszystkie walki oprócz finałowej wygrywając przed czasem. To udany powrót do krajowej rywalizacji byłego mistrza Europy młodzieżowców i juniorów, który jeszcze niedawno miał poważne kłopoty zdrowotne. Problemy z kolanem, później kolejne, jeszcze poważniejsze, z kręgosłupem sprawiły, że Damian Szwarnowiecki pauzował przez wiele miesięcy. Wrocławianin na tatami wrócił dopiero na początku tego roku.

Złoty medal na rozgrywanych w Kielcach mistrzostwach Polski zdobyła także Agata Ozdoba. Zawodniczka AZS AWF wygrała rywalizację w kategorii 63 kg. Na trzecim miejscu uplasowała się jej koleżanka klubowa Aleksandra Langiewicz.

Srebro w wadze 81 kg wywalczył Łukasz Błach ze Śląska, który w finale uległ Jakubowi Kubieńcowi z AZS AWF Katowice.

W niedzielę na MP rywalizacja drużynowa.