Piotr Małachowski wygrywa konkurs Diamentowej Ligi IAAF

| Utworzono: 2015-05-17 15:38 | Zmodyfikowano: 2015-05-17 15:39

Konkurs dyskoboli Małachowski zaczął od rzutu na odległość 64.43, który dał mu prowadzenie. W drugiej serii 64.47 rzucił Robert Urbanek i to on aż do ostatniej serii był liderem zmagań. W szóstej próbie dyskobol wrocławskiego Śląska poprawił się na 64.65 i ostatecznie to on zwyciężył pokonując swojego kolegę z grupy treningowej. Na trzecim miejscu zawody ukończył Hindus Vikas Gowda (63.90).

Urbanek szansę na rewanż na Piotrze Małachowskim będzie miał już we wtorek. Polscy dyskobole wystartują wtedy w czeskim Turnovie podczas Memoriału Ludvíka Daněka.

Szóste miejsce w biegu na 800 metrów z czasem 2:01.64 – słabszym nieco o ponad pół sekundy od minimum PZLA na mistrzostwa świata w Pekinie – zajęła Angelika Cichocka. Zwyciężyła mistrzyni świata z Moskwy Kenijka Eunice Jepkoech Sum – 2:00.28.

Pierwszy krok w kierunku obrony mistrzostwa Europy młodzieżowców w biegu na 200 metrów zrobił Karol Zalewski. Podopieczny Zbigniewa Ludwichowskiego był dziewiąty ale czasem 20.83 wypełnił minimum PZLA na lipcowe mistrzostwa kontynentu U-23 w Tallinnie. Najszybszy na tym dystansie był dziś Alonso Edward z Panamy – 20.33.

Na dziewiątym miejscu rywalizację w Szanghaju ukończył Wojciech Theiner, który skoczył wzwyż 2.20. Wygrał Katarczyk Mutazz Isa Barszim – jego wynik 2.38 to najlepszy rezultat na tegorocznych listach światowych.

Kolejne zawody cyklu Diamentowej Ligi – Prefontaine Classic – odbędą się 29 i 30 maja w Eugene.